Wypracuj Przyszłość – fundatorzy staży poszukiwani

7 Lip

Trwa nabór do drugiej edycji miejskiego projektu Wypracuj Przyszłość. Firmy i instytucje, które chciałyby zaoferować staże absolwentom i studentom, mogą zgłaszać się do 14 lipca.

Wypracuj Przyszłość to projekt staży całorocznych, realizowany przez Urząd Miejski w Gdańsku. Przedsięwzięcie ma na celu pomoc młodym ludziom, tj. pełnoletnim uczniom ostatnich klas techników i ich absolwentom, a także studentom i absolwentom szkół wyższych w zdobyciu doświadczenia zawodowego oraz ułatwienie im znalezienia docelowego zatrudnienia.

Fundatorami staży mogą być firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje, które zobowiążą się do przyjęcia stażystów i wypłaty im wynagrodzenia w kwocie minimum 1300 zł brutto za miesiąc stażu. Czas trwania stażu oraz formę zatrudnienia, indywidualnie określa fundator w porozumieniu ze stażystą, przy czym staż powinien trwać co najmniej jeden miesiąc.

Partnerem II edycji projektu jest Centrum Rozwoju Talentów, jednostka Gdańskiego Urzędu Pracy. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej www.wypracujprzyszlosc.pl.

W ubiegłorocznej – pierwszej edycji projektu udział wzięło 37 fundatorów staży, którzy ufundowali 74 oferty na łącznie 108 miejsc stażowych. W systemie zarejestrowano 205 uczestników, którzy złożyli 424 zgłoszenia na staż.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.