Wizja przedsiębiorczych, czyli INTERIZON DAY 2014

29 Paź

27 października 2014 roku odbyła się konferencja Pomorskiego Klastra ICT w Olivia Business Centre w Gdańsku. Całodzienne spotkanie poświęcone było Klastrowi, możliwościach biznesowych dla firm Interizon ale i także zmianom, które się zadziały w nowej technologii. 

Nas najbardziej zainteresował panel dla przedsiębiorców, gdzie zaprezentowane zostały sukcesy projektów ICT w ramach Klastra Interizon. Spotkanie otworzył Radosław Białas – dyrektor inwestycyjny Black Pearls. Jego firma zajmuje się wspieraniem inwestycji przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej, kosmicznej oraz technologii life quality. interizon Marcin Szcześniak z firmy BetterSolutions przedstawił sukces swojej firmy – projekt Rehabilitus. Ma on za zadanie zarządzać tele-rehabilitacją w klinikach fizjoterapii, świadczyć usługi za pośrednictwem technologii informatycznych. Jego przepis na sukces to weryfikacja projektu z profesorami, stworzenie prototypu, poszukiwanie inwestora kapitałowego, poszukiwanie partnerów oraz sprzedaż produktu. Niezbędna jest również ciągła weryfikacja projektu na każdym z poszczególnych etapów. Maciej Mickiewicz, z firmy Blue Dot Solutions, przeniósł słuchaczy do sektora kosmicznego. W ramach przedsięwzięcia tworzone są aplikacje, wykorzystujące dane satelitarne, których celem jest poprawa jakości życia. Wspólnie z firmą Intel zespół zorganizował ostatnio swoją kolejną misję stratosferyczną, a z opolską Intermarum grę symulującą misję eksploracyjną na Czerwoną Planetę – „Race to Mars„.

Maciej Mickiewicz - Blue Dot Solutions
Maciej Mickiewicz – Blue Dot Solutions

Łukasz Kuczera, założyciel spółki ScalaC, pochwalił się licznymi osiągnięciami w dziedzinie tworzenia aplikacji. Jego klienci rozproszeni są po całym świecie, poczynając od Toronto, a kończąc na Helsinkach. Fields of War to nazwa najnowszej gry, dzięki której możemy zostać zlokalizowani i grać jednocześnie ze znajomymi w okolicy. Według niego kluczem do sukcesu jest udzielanie się w środowisku branży technologicznej oraz branie udziału w licznych konferencjach.

Łukasz Kuczera - ScalaC
Łukasz Kuczera – ScalaC

Everytap to kolejny projekt młodych przedsiębiorców, przedstawiający aplikację lojalnościową iBeacon, dzięki której użytkownicy są zachęcani do ponownych wizyt w punktach gastronomicznych. Za zamówione dania, bądź odwiedzenie danego trójmiejskiego lokalu, który korzysta z tej aplikacji, są nagradzani w postaci gadżetów danego lokalu lub gratisowych posiłków. Aplikacja jest dostępna tylko na iOS, ae niebawem zostanie wprowadzona wersja na systemy Android. Wojciech Drewczyński z Black Pearls przedstawił aplikację Gamereer, która ma na celu zarządzać kompetencjami danej grupy pracowników. Projekt ten jest skierowany do firm, które chcą pogrupować swoich pracowników według kompetencji, zwiększyć ich wydajność.

Wojciech Drewczyński - Black Pearls
Wojciech Drewczyński – Black Pearls

Jowita Zielinkiewicz z Zarządu Portu Morskiego Gdańsk, przedstawiała testowane, innowacyjne rozwiązania wewnątrz jej firmy takie jak rozbudowa sieci kolejowych i drogowych w Porcie Zewnętrznym przy Nabrzeżu Północnym w Gdańsku. Ostatnim z prelegentów był Konrad Bocian, naukowiec, psycholog, przedstawiciel Quantum Lab. Zadaniem aplikacji tworzonych przez jego firmę jest nauczenie komputerów emocji. Xpress Engine to aplikacja, która za pomocą mimiki twarzy analizuje ekspresję mimiczną i pozwala określić dane emocje. Projekt ten jest skierowany do twórców reklam, który chcieliby mieć rzetelnie przeprowadzone badania dotyczące odbioru stworzonej przez nich reklamy wśród ankietowanych.

Interizon Day 2014 zakończył networking, gdzie można było swobodnie porozmawiać o swoim biznesie i nawiązać nowe, ciekawe relacje.

         >>ZOBACZ TAKŻE: Mobilna rewolucja, która wynagrodzi twoją rozrywkę na mieście<<

Źródło fot.: Black Pearls

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.