Witold Buraczyński gościem lutowego „Klucza”

10 Lut

Kolejne spotkanie Platformy Mikroprzedsiębiorczości „Klucz” odbędzie się 22 lutego 2016r. o godz.17.00 w sali 107 Urzędu Miasta Gdyni, ul. 10 Lutego 24. Gościem spotkania będzie Witold Buraczyński – specjalista ds. układania strategii biznesowych, doradca biznesowy, menadżer, ekspert Klubu Inteligencji Finansowej w Łodzi, który przeanalizuje „Budowanie strategii w różnych horyzontach czasowych”.

Co to jest strategia i do czego służy w biznesie wiedzą wszyscy. Czasem wiedza teoretyczna, nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w praktyce. Witold Buraczyński jako wieloletni praktyk biznesu, przedstawi w jaki sposób zbudować efektywną strategię firmy, jak nie planować jej rozwoju. Planowanie jest paliwem dla zmiany, zmiana jest paliwem dla rozwoju, a rozwój jest paliwem dla zwiększania zyskowności firmy. Uczestnictwo w warsztacie to okazja do konfrontacji swojego spojrzenia na biznes z nieszablonowym podejściem do tego, czym jest nowoczesny model biznesowy i jaki ma wpływ świadome planowanie strategii na funkcjonowanie firmy.

Jak sam mówi: „W czasie warsztatu nie dostaniesz gotowych rozwiązań. Po pierwsze dlatego, że spotkanie ma formułę otwartą, po drugie dlatego, że niuanse powodują, że rozwiązania z jednego miejsca nie zadziałają w drugim. Dostaniesz garść inspiracyjnych case studies, które pozwolą ci na inne spojrzenie na to, co dzisiaj dzieje się w Twojej firmie. W czasie warsztatu zadawaj pytania, bo to one będą odpowiadać Tobie na wątpliwości i pozwolą uczestnikom na szersze spojrzenie na prezentowane zagadnienia”.

Kilka słów o …
Witold Buraczyński. Ma doświadczenie zawodowe w zarządzaniu projektami inwestycyjnymi oraz przedsiębiorstwami o różnej skali działalności i strukturze organizacyjnej. Praktykę zdobywał pracując w międzynarodowych korporacjach. Zarządzał procesami zakupowymi, organizował i koordynował prace budowlane, odpowiadał za nowopowstałą fabrykę styropianów i odlewów aluminiowych. Kierował działem operacyjno-finansowym w sklepie wielkopowierzchniowym z branży meblarskiej. Prowadzi procesy doradcze indywidualne i grupowe dla liderów. W swojej pracy doradczej stosuje podejście eklektyczne, łącząc elementy coachingu i mentoringu z twardymi narzędziami wykorzystywanymi w zarządzaniu. Prowadzi szkolenia oraz spotkania motywujące. Realizowane przez niego warsztaty i procesy doradcze cechuje nieszablonowe podejście w rozwiązywaniu problemów biznesowych czy dylematów menedżerskich. Cechą szczególną jego pracy jest otwartość i koncentracja na wypracowaniu rozwiązania dogodnego dla klienta i spójnego z jego wartościami. W życiu pozazawodowym związany jest z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ponadto swoim działaniem wspiera ośrodki socjoterapii w Łodzi. Związany jest z Uniwersytetem Łódzkim oraz Politechniką Łódzką, gdzie prowadzi wykłady autorskie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zainteresowani proszeni są o kontaktz : Anna Berg, tel. 58 668 20 32; e-mail: a.berg@gdynia.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.