Warsztaty programowania CODE{sun}DAY2

23 Cze

Programowanie staje się powoli jedną z najważniejszych umiejętności tej dekady. Powstają tysiące firm, które poszukują dziesiątek tysięcy programistów, a ciągle brakuje ich na rynku. Kodowania może jednak nauczyć się każdy. Tylko jak zacząć? Odpowiedź na to pytanie będziemy mogli usłyszeć podczas CODE{sun}DAY2, czyli drugiej edycji jednodniowych warsztatów programowania od podstaw. CODE{sun}DAY2 to także oficjalne otwarcie HACKER:SPACE Trójmiasto.

Po udanych styczniowych warsztatach CODE{sun}DAY, gdzie 50 osób zasmakowało świata koderki i budowania inteligentnych urządzeń przyszedł czas na druga edycję. Podczas CODE{sun}DAY2 2-3 lipca 2016 roku w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przewidywanych jest 150 uczestników, 12 warsztatów oraz 96 godzin zajęć! Wydarzenie będzie całkowicie darmowe. W jego trakcie nastąpi również otwarcie Trójmiejskiego HACKER:SPACE’a, który będzie przestrzenią umożliwiającą wymianę wiedzy i doświadczeń, rozwijanie kompetencji technologicznych, a także naukę i odkrywanie tego, co całkiem nowe, od zera, pod okiem doświadczonych mentorów.

Celem HACKER:SPACE’a jest tworzenie zaawansowanych projektów, które będą mogły ewoluować i przeradzać się w prawdziwe biznesy. Ten obszar będą wspierać także spotkania z doświadczonymi trenerami i przedsiębiorcami, którzy specjalizują się na polu Internet of Things.

CODE{sun}DAY2
Już od długiego czasu otrzymywaliśmy zapytania od osób, które chciałyby zacząć programować, ale nie wiedziały od czego zacząć. Co więcej, podkreślały, że z programowaniem nie miały żadnej styczności. Pierwszą edycję CODE{sun}DAY przygotowaliśmy specjalnie z myślą o takich osobach i był to strzał w dziesiątkę. Zapisy na warsztaty skończyły się w ciągu dwóch minut, a powstałe podczas zajęć programy i urządzenia, pokazały, że chcieć to móc – mówi Marcin Młyński, organizator wydarzenia.
Uczestnicy będą mieli do wyboru aż dwanaście warsztatów w ramach dwóch ścieżek: SOFTWARE i HARDWARE. Na warsztatach ścieżki SOFTWARE przyszli programiści będą mogli stworzyć swoje pierwsze aplikacje w Javie, dynamiczne strony internetowe. Osoby na ścieżce HARDWARE, będą mogły zbudować swojego pierwszego robota czy inteligentne urządzenie wykorzystując dziesiątki czujników, mikrokontrolery i mikrokomputery. Ścieżka HARDWARE będzie można kontynuować w HACKER:SPACE Trójmiasto – dodaje.

HACKER:SPACE Trójmiasto będzie przestrzenią otwartą dla każdego pasjonata nowych technologii, zarówno dla tych dopiero zaczynających, jak i specjalistów. Stanie się także miejscem spotkań lokalnych grup promujących nowe technologie. To tutaj odbywać będą się warsztaty, networking oraz wymiana doświadczeń.

Fizyczna przestrzeń to jednak nie wszystko. Wraz z miejscem już teraz rozwija się społeczność twórców! Społeczności hackerspace’ów na całym świecie stanowią trzon w procesie rozwoju nowych technologii. Czy dla własnej satysfakcji, czy z czystej ciekawości, czy też z konkretnym planem na wykorzystanie Internet of Things w biznesie.

HACKER:SPACE Trójmiasto ma stać się zalążkiem, w którym będą rodzić się innowacje i gdzie będzie następował transfer wiedzy między specjalistami, startupami i korporacjami. Potencjał tego miejsca dostrzegły już takie marki jak: Intel, IBM, Microsoft czy Inkubator STARTER, które włączyły się w jego organizację.

Czy HACKER:SPACE Trójmiasto okaże się kolejnym ważnym miejscem na mapie technologicznych społeczności w Polsce, pokaże już najbliższy miesiąc.

CODE{sun}DAY2 | Otwarcie HACKER:SPACE Trójmiasto
Kiedy: 2–3 lipca 2016r.
Gdzie: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER
Koszt: Bezpłatne
Zapisy: od 20 czerwca na www.codeme.pl
Organizator: Fundacja CODE:ME, email: wojciech.kokorzycki@codeme.pl

CODE{sun}DAY to jednodniowe, darmowe warsztaty programowania
software’u i hardware’u dla wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kodowaniem. Od podstaw, w przyjaznym dla początkujących trybie. Pierwsza edycja odbyła się w styczniu 2016, lipiec to czas na drugą odsłonę – rozszerzoną o kolejne języki programowania i technologie. Organizatorem CODE{sun}DAY jest Fundacja CODE:ME.

Fundacja CODE:ME promuje naukę programowania od podstaw oraz poszerzanie swoich kompetencji technologicznych. W ramach swoich działań, organizuje
kursy i warsztaty programowania, prowadzi spotkania z ekspertami oraz wspiera lokalne inicjatywy związane z nowymi technologiami.

Fundacja CODE:ME jest inicjatorem i twórcą HACKER:SPACE Trójmiasto, otwartej przestrzeni dedykowanej entuzjastom najnowszych technologii. W niej początkujący pasjonaci będą mieli szansę spotkać prawdziwych ekspertów, a doświadczeni programiści zespoły pełne energii i świeżych pomysłów.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.