Volanto inwestuje w Dansk Soft sp. z o.o.

12 Mar

Volanto sp. z o.o. dalej inwestuje i w ramach rozwoju swojej działalności nabywa udziały w DANSK Soft sp. z o.o. – firmie dostarczającej rozwiązania ICT dla biznesu. Jak wynika z raportu firmy Astor w 2015 roku polskie firmy jeszcze chętniej niż wcześniej będą inwestować w produkty informatyczne pozwalające obniżać koszty działalności oraz w narzędzia analityczne dostarczające informację zarządczą w czasie rzeczywistym.

Volanto konsekwentnie realizuje politykę powiększania udziału w rynku rozwiązań informatycznych dla biznesu. W ramach współpracy z jedną z giełdowych spółek Volanto objął pakiet udziałów DANSK Soft sp. z o.o., podmiotu specjalizującego się w dostarczaniu systemów informatycznych dla przedsiębiorstw i administracji publicznej. Do zarządu DANSKsoft wejdzie pełniący w Volanto funkcję prezesa – Łukasz Olechnowicz. Jak twierdzi Łukasz Olechnowicz firma swoją działalność będzie skupiać na dwóch kierunkach działalności:

– Z jednej strony DANSKsoft konsekwentnie będzie rozwijał działalność związaną ze świadczeniem usług outsourcingu IT oraz dostarczaniem systemów dedykowanych dla firm średnich i dużych – mówi Łukasz Olechnowicz, prezes zarządu DANSKsoft sp. z o.o. – Kluczowe będzie jednak skupienie się na produkcji własnych rozwiązań, systemów informatycznych dla biznesu, które oferowane będą w modelu SaaS na rynku europejskim i amerykańskim – dodaje.

To początek planów rozwojowych Volanto sp. z o.o. w roku 2015. Firma między innymi planuje inwestycje na nowych rynkach zagranicznych oraz zwiększenie swojego udziału w sprzedaży rozwiązań klasy CRM i od marca wprowadza na rynek swój nowy produkt Conectro, który jest nowoczesnym połączeniem dojrzałego systemu CRM z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych.

– Conectro jest prostym połączeniem przyjaznego CRM oraz centrali telefonicznej (IP PBX) i jako całość stanowi kompletny system, do którego możliwe jest szybkie podłączenie dowolnego operatora albo dowolnej innej centrali telefonicznej, bez konieczności przeprowadzania kosztowych integracji – wyjaśnia Dominik Zimakowski, dyrektor działu wytwarzania i współwłaściciel Volanto Sp. z o.o.

Volanto sp. z o.o. projektuje i implementuje zaawansowane technologicznie systemy informatyczne. Dostarczane przez Volanto rozwiązania są wykorzystywane w zakresie automatyzacji procesów sprzedażowych, logistycznych oraz telemarketingowych przez firmy na całym świecie. Volanto współpracuje również z instytucjami publicznymi w zakresie realizacji celów społecznych poprzez powołaną Pomorską Fundację Inicjatyw Gospodarczych, która odpowiada między innymi za kształcenie zawodowe kadr dla sektora ICT.

Źródło: Informacja prasowa

3 Replies to “Volanto inwestuje w Dansk Soft sp. z o.o.

  1. Ciekawe. Czytając w internecie opis inwestycji firmy MIDVEN SA w DANSKsoft mam wrażenie że DANSKsoft to nic innego jak Volanto a to dla mnie oznacza że MIDVEN SA zainwestowało tym samym w same Volanto lub spółkę należącą do Volanto (DANSKsoft ). Czyżby zwykły PR bullshit ?

    • Volanto wniosło do Dansk Soft swoje produkty, stąd w informacji prasowej pojawiają się ich nazwy, ale samo Dansk Soft skupia się na innej skali projektów oraz innych Klientach… głównie giełdowych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.