Venture Day. Wsparcie dla polskiego ekosystemu innowacji

24 Paź

Ponad 120 pomysłodawców chce uczestniczyć w III edycji Venture Day. Wydarzenie, odbywające się w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w należącym do niej Gdańskim Parku Naukowo–Technologicznym, to szansa na zdobycie inwestora lub podjęcie współpracy i wdrożenie pomysłów do dużej korporacji. W tym roku bowiem pomysłodawcy usiądą do rozmów (speed dating) nie tylko po to, aby pozyskać fundusze, ale także po to, aby nawiązać partnerstwo biznesowe z dużymi przedsiębiorstwami działającymi w nurcie open innovation.

Venture Day to nowoczesna, ale już sprawdzona formuł kontaktu, spotkań, poszerzania wiedzy, szukania rozwiązań środowisk zainteresowanych rozwojem innowacyjnej przedsiębiorczości.

Kluczowym elementem tego wydarzenia są spotkania pomysłu z instytucjami, które mogą go wesprzeć w dalszym rozwoju.

 Odbywają się one w dynamicznej formule speed dating, w której przedsiębiorcy mają 15 minut na przedstawienie swojego pomysłu przedstawicielowi funduszu inwestycyjnego, ale nie tylko. W tym roku nowością speed datingu będzie możliwość kontaktu również z centrami R&D korporacji oraz ośrodkami badawczymi, zajmującymi się komercjalizacją wyników badań naukowych – mówi Izabela Disterheft, Przedstawiciel PSSE, Dyrektor Biura GPN-T.

W tym roku wybrani przedsiębiorcy zaprezentują swoje pomysły kilkunastu funduszom.
Jednakże speed dating to nie jedyne z narzędzi używanych podczas VD. Ważną częścią wydarzenia jest dostępna dla wszystkich część seminaryjna. Podczas niej wybitni fachowcy w różnych dziedzinach:  eksperci w obszarze R&D, przedstawiciele takich instytucji, jak m.in NCBR, FNP, funduszy Venture Capital, aniołowie biznesu, naukowcy postarają się wzbogacić uczestników o wiedzę z szeroko rozumianej innowacyjności i form jej wsparcia.

Główne prelekcje oraz debata dotyczyć będą zagadnień związanych z komercjalizacją innowacyjnych rozwiązań transferem technologii do biznesu. Ich tematy to:
Jak skutecznie aplikować po środki do NCBR? Najczęściej popełniane błędy;
Nauka w biznesie – komunikowanie idei i pomysłów biznesowych w praktyce;
Nauka i biznes – droga do budowy spójnego i sprawnie działającego ekosystemu.

Oprócz nich uczestnicy będą mogli wybierać interesujące ich zagadnienia z dziesięciu bardziej kameralnych prelekcji skupiających się na praktycznych aspektach i problemach.

Wśród nich będą m.in. takie tematy jak:
Seed funding – najlepsze praktyki; Współpraca startupów i korporacji – jak znaleźć właściwego partnera i zbudować dobrą relację; Dojście do rundy A w procesie pozyskiwania inwestora. Najczęściej popełniane błędy; Skuteczne wdrażanie innowacji w korporacji – największe wyzwania.

Do udziału w VD zachęcają jej dotychczasowi uczestnicy.

Udział w konferencji VD dał mi możliwość porozmawiania z wieloma inwestorami w jednym miejscu i czasie. Ponadto spotkałem wiele osób które, podobnie jak ja, poszukują kapitał na rozwój swojego projektu – chwali Kuba Dąbkowski ze startupu PIN YOU CLIENT.

Konferencja organizowana jest przez: Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Fundację3camp.pl pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

PRAKTYCZNE INFORMACJE:

Kiedy? 20 listopada

Miejsce? Gdański Park Naukowo–Technologiczny, Trzy Lipy 3, Gdańsk

Rejestracja i bilety: www.ventureday.pl

Program VD: http://ventureday.pl/program/

Inwestorzy: http://ventureday.pl/inwestorzy/

Partnerzy: http://ventureday.pl/partnerzy/

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.