Trwa rekrutacja do drugiej edycji WebOps Academy w Kainos

12 Wrz

WebOps Academy to 2-miesięczny program szkoleń dla osób zajmujących się administracją Linux lub programowaniem. Dzięki kompleksowemu podejściu organizator, firma Kainos Software, chce ułatwić uczestnikom start ich kariery, jednocześnie zaspokajając potrzeby firmy w zakresie zatrudniania i rozwoju kultury DevOps. 

Jak wygląda program szkolenia?

Program WebOps Academy 2.0 rozpisany jest jako 2-miesięczny trening zawierający szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne z zakresu zaawansowanej administracji systemem Linux, narzędzi do automatyzacji systemów i aplikacji (Puppet, Ansible) oraz zwinnych metod tworzenia oprogramowania (Scrum, Jenkins, Continous Integration, Continous Delivery). Modułem który uzupełnia poprzednią edycję programu, jest blok zagadnień dotyczących Security i Performance Testing.

Od pierwszego dnia WebOps Academy uczestnicy są zatrudnieni na stanowisku Trainee WebOps Engineer i mają dostęp do pełnego pakietu benefitów, które przysługują pracownikom Kainos. Jesteś więc zatrudniony na pełen etat – 7.5 godziny dziennie, i od poniedziałku do piątku uczestniczysz w intensywnych szkoleniach, wykonujesz zadania i ćwiczenia w teamie Scrumowym, które przygotowują Cię do pracy w nowym zawodzie. Po dwóch miesiącach jesteś przydzielony do projektu, w którym pełnisz rolę WebOpsa – zachęcają organizatorzy szkolenia.

adm

Dla kogo?

Żeby wziąć udział w WebOps Academy nie musisz mieć doświadczenia jako WebOps. Wystarczy że znasz Linuxa, interesujesz się tematem i chcesz to zainteresowanie pogłębiać – o resztę zatroszczy się Kainos. Najlepiej też, abyś był gotowy do podjęcia zatrudnienia od 1 października br. – dodają.

Co dostają uczestnicy?

Po pierwsze – ogromną dawkę wiedzy i szansę na rozwój. Organizatorzy nie oczekują, że od razu będziesz świetnym WebOpsem – za pomocą zaplanowanych szkoleń chcą pokazać, jak nim zostać. W pierwszej edycji WebOps Academy brało udział siedmiu kandydatów, z których wszyscy są obecnie pracownikami Kainos i zaraz po zakończeniu szkolenia zostali przydzieleni do swoich niezależnych projektów w Gdańsku i UK.

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić się do programu, należy wysłać swoje CV w języku angielskim na adres kariera@kainos.com. Szczegóły oferty – w ogłoszeniu . Wszyscy kandydaci po przesłaniu swojego zgłoszenia przejdą przez pełen proces rekrutacyjny w firmie.

Brzmi interesująco? Chcesz więcej informacji? Sprawdź w zakładce WebOps Academy na Kainos.pl – zapraszają organizatorzy.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.