Targi z Inwestycjami

14 Lis

Targi Możliwości Inwestycyjnych, które odbyły się w Hotelu Mercure Gdynia Centrum 5 listopada 2016 r., były okazją do spotkań ludzi i firm zainteresowanych szeroko pojętymi, innowacyjnymi inwestycjami. Uczestnicy oprócz współtworzenia prezentacji mogli posłuchać wywiadów, uczestniczyć w konkursach, współuczestniczyć w networkingu i nacieszyć oczy sztuką.

Targi otworzył moderator wydarzenia Ireneusz Osiński – mówca, mentor biznesowy i łowca talentów, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, działający w Fundacji na rzecz rozwoju talentów.

tm3

Pierwszą prezentację przeprowadził Piotr Zygmanowski z INC Domu Maklerskiego S.A., który omówił kompleksowe usługi firmy w ramach pierwotnych oraz wtórnych emisji publicznych i prywatnych papierów wartościowych na wielu rynkach.

Następnie Jacek Wieczorkowski – Prezes Gdyńskiej Grupy Finansowej S.A. przedstawił działania firmy, będącej pomostem łączącym potrzeby kapitałowe przedsiębiorców i inwestorów indywidualnych.

Potem inwestycje w fundusze inwestycyjne omówił Wiceprezes SATURN TFI S.A. – Bogdan Duszek, podkreślając politykę opartą na bezpieczeństwie inwestycji, najwyższej jakości obsługi, dyskrecji oraz zaufaniu.

Po przerwie pierwszy swoją prezentację rozpoczął Andrzej Sikorski z PKO BP stwierdzając, że innowacje są stałym elementem działania tego banku, zarówno w sferze koncepcji, jak i produktów oraz skutecznego łączenia tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Mennicę Wrocławską przedstawił Piotr Kwiecień przypominając, że w zmieniającym się świecie warto pamiętać o tym, co stałe i stabilne. I tutaj wywód przeprowadzony był w kontekście złota i jego walorów – sprawdzony sposób na doskonałe zabezpieczenie majątku.

Z kolei Maciej Leściorz z CMC Markets pokazywał nowoczesne narzędzie wspomagające inwestowanie, bo za pośrednictwem platformy transakcyjnej klienci mogą to czynić na ponad 10 tysięcy sposobów na rynkach walut, akcji, obligacji, surowców i towarów.

Po kolejnej przerwie Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju przybliżył nam misję działania FOR, czyli wspieranie działalności społecznej, naukowej i oświatowej, prowadzonej na rzecz rozwoju instytucji demokratycznych w Polsce. Flagowe projekty to: Licznik Długu Publicznego, Komiksy Ekonomiczne oraz Szkoły Leszka Balcerowicza.

Fachowcy.pl ustami Damiana Górki pokazali nam, że firmy w Internecie są widoczne nie tylko w wyszukiwarkach i katalogach, ale także korzystają z najnowszych technologii opartych na algorytmach sztucznej inteligencji.

„Nazywamy się Profit Plus i jesteśmy dla Was” – to dewiza działania Macieja Stępy. W czasie oryginalnej prelekcji bez mikrofonu, ani razu nie wspomniał on o produkcie firmy koncentrując się na inwestowaniu w najdoskonalszy instrument, czyli we własny mózg.

tm1
Po kolejnej przerwie ubezpieczenia dla wymagających pokazał Maciej Szpakiewicz skupiając się na przedstawieniu pionierskiej firmy Lloyd’s działającej od 328 lat i będącej najstarszą organizacją ubezpieczeniową na świecie.

Inwestowanie w siebie, a dokładnie w naukę języków obcych było przedstawione w czasie prezentacji firmy Germanicus LangueBox, która od lat uczy komunikacji.

Czy efektywne jest inwestowanie w plantacje drzew? Odpowiedział nam na to Jakub Ślosarczyk z iPaulownia Polska sp. z o.o. – Możemy założyć plantacje drzew rosnących najszybciej na świecie, dających aluminiowe drewno, z ośmiokrotną odnawialnością produkcji korzeni po ścięciu drzew – hybryd uzyskiwanych metodą in vitro – przekonywał

I wreszcie w ostatniej prezentacji Michał Chmieliński przedstawił stworzoną przez siebie markę King’s Field zajmującą się szyciem na miarę. Prelegent uzmysłowił obecnym konieczność korzystania w biznesie z doradztwa wizerunkowego.

Podczas kolacji, oprócz doskonałej kuchni i swobodnych już rozmów, czekała na gości jeszcze jedna niespodzianka – występ firmy Carving-Art., zajmującej się szeroko pojętą sztuką dekorowania owoców i warzyw.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.