Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości

24 Maj

Wysyłasz dziesiątki CV, ale telefon wciąż milczy? Zastanawiasz się dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta: dziś pracy szuka się inaczej! Jeśli chcesz znaleźć pracę marzeń, weź sprawy w swoje ręce. Pracodawca sam Cię nie znajdzie, musisz mu w tym pomóc. To Ty zapukaj do jego drzwi, albo … przyjdź na Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości, które 29 maja odbędą się w Gdynia Arenie.

Wiosną często towarzyszy nam myśl o zmianie pracy lub w przypadku studentów i absolwentów – znalezieniu miejsca stażowego lub praktyk. Warto więc wybrać się na targi. Oferta jest na tyle bogata, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

W tym roku wszystkie osoby, które nie mają pracy lub myślą o zmianie, będą mogły, jak co roku, spotkać się z pracodawcami. Będzie ich około 130, z różnych branż. Zaprezentują oni ponad 3 tys. ofert pracy w kraju i za granicą wraz z warunkami zatrudnienia. Dla osób, które chciałyby podwyższyć lub uzupełnić swoje kwalifikacje, będzie możliwość porozmawiania z pracownikami instytucji szkoleniowych. Mamy też specjalną ofertę dla uczniów. Będą oni mogli zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół wyższych i policealnych. Natomiast pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku przeprowadzą bardzo interesujące warsztaty z zakresu świadomego i efektywnego planowania swojej przyszłości zawodowej i edukacyjnej – mówi Agnieszka Chrostowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni.

Kluczem do sukcesu jest dobre przygotowanie. Każda osoba powinna przeanalizować, z jaką branżą lub specjalizacją wiąże swoją dalszą karierę zawodową. Zawęzi to bowiem obszar poszukiwań. Bogata oferta firm prezentujących się na targach daje odwiedzającym możliwość wyboru pracy zgodnej z oczekiwaniami i planami. Jeśli nie jesteś w stanie zaplanować swojej ścieżki zawodowej, praktycy podpowiedzą m.in. jaki kierunek obrać, jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak poprawnie opracować dokumenty aplikacyjne. Jednym z punktów programu, cieszącym się co roku ogromnym zainteresowaniem, będzie możliwość skorzystania z porad doradców zawodowych. Ale to nie wszystko.

Podczas trwania targów współorganizatorzy wydarzenia, zarówno przedstawiciele Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, jak i Fundacji Gospodarczej wystąpią z wykładami dotyczącymi zakładania własnej firmy i tworzenia biznesplanu. Będzie można dowiedzieć się szczegółowych informacji na temat systemu zatrudnienia dla miasta Gdyni i obszaru ZIT. Dla pracodawców odbędą się również bardzo ciekawe prezentacje Straży Granicznej jak i Państwowej Inspekcji Pracy. Ilość miejsc jest ograniczona – mówi Agnieszka Ruskowiak z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni.

Nie zabraknie też konsultacji i porad w zakresie wizerunku. Wizażyści pokażą, jak wykonać dyskretny i podkreślający charakter makijaż, masażyści pomogą wyeliminować napięcie mięśni, które towarzyszy stresującym sytuacjom, a fotograf wykona profesjonalne zdjęcie do CV.

Dodatkowo podczas edycji targów Centrum Nauki Experyment poza ofertami pracy zaprezentuje również zaskakujące eksperymenty fizyczne oraz chemiczne. Przewidziano także tzw. Strefę Cudzoziemców, w ramach której pracodawcy, a także sami cudzoziemcy będą mogli zasięgnąć wiedzy na temat legalnego pobytu i pracy w Polsce.

Organizatorem wydarzenia jest Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Fundacja Gospodarcza.

Termin: 29.05.2018
Godzina: 10.00–14.00
Miejsce: Hala Gdynia Arena
ul. Kazimierza Górskiego 8

Fot.: Targi pracy, edukacji i przedsiębiorczości // fot.gdyniaarena.pl.

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.