Talent i pasja wyznacznikami sukcesu

24 Paź

Zastanawiasz się w jaki sposób odnieść sukces? Co mogłoby pomóc w spełnieniu i realizacji marzeń? Dzięki konferencji Powiatowego Urzędu Pracy, zorganizowanej 23 października 2014 roku w Gdańsku, takie pytania nie obeszły się bez echa.

Konferencja pod hasłem „Talent i pasja – dwa bieguny sukcesu” została zorganizowana na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Prelegenci udzielali wskazówek w drodze do odniesienia sukcesu i odnalezienie się na rynku pracy. Konferencja została zorganizowana w ramach Akademickich Targów Pracy Trójmiasto 2014.

Gościem specjalnym wydarzenia była Maria Czubaszek, która dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele uśmiechu opowiadając o swojej drodze do sukcesu. Znana felietonistka ma do siebie ogromny dystans, przytoczyła swoje sukcesy w postaci sesji do magazynu Playboy oraz zwycięstwa w plebiscycie Szymona Majewskiego – Vivat! NieNajpiękniejsi. „Pogodna pesymistka”, jak sama siebie określiła, uważa, że kluczem od odniesienia sukcesu jest robienie tego co się lubi i jednocześnie. Twierdzi, że motywacją do pracy są pieniądze, których życzyła wszystkim zgromadzonym. – Lepiej być bogatym niż biednym. Przynajmniej ze względów finansowych – takimi słowami Maria Czubaszek zakończyła swoje wystąpienie.

czubaszek

Kolejnym prelegentem był Piotr Bucki, z zawodu szkoleniowiec, wykładowca, dziennikarz, coach. Obalał mity innowacyjności i kreatywności jako czegoś co dotyka tylko nielicznych. Według niego jest wprost przeciwnie, każda nasze działanie wymaga kreatywności. Jako receptę na bycie innowacyjnym radził dużo czytać, oglądać i rozmawiać z ludźmi i strzec się rutyny, traktować ją jako największego wroga. Druga część wykładu dotyczyła tego, jak tworzyć swoją markę i odpowiednio ją wykreować. Według mówcy należy wiedzieć kim się jest, wyznaczyć swoje obszary kompetencji oraz cele działania. Najważniejsze jest bycie prawdziwym, ponieważ to pozwala nam odnieść sukces i przykuć czyjąś uwagę.

bucki

Natalia Bogdan, Prezes Zarządu ogólnopolskiej agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego JOBHOUSE, opowiadała o swojej drodze do sukcesu i o tym, w jaki sposób została businesswoman. Talent, pasja, wykształcenie i doświadczenie to wyznaczniki sukcesu na dzisiejszym rynku pracy. Swoją pasją, jaką jest rekrutowanie ludzi, zaraża swoich współpracowników do działania. Jej historia pokazuje jak rozwijać swoje zainteresowania i jednocześnie na tym zarabiać.

bogdan
Ostatnim gościem konferencji był Michał Mysiak, współwłaściciel spółki informatycznej i prezes Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych. Przedstawił zgromadzonym drogę od kreatywnego, mierzącego wysoko studenta do skutecznego przedsiębiorcy. Jego recepta na sukces to nigdy się nie poddawać, uczyć się na błędach i dążyć do nieustannego rozwoju.

Fot. ze zbiorów prywatnych
Fot. ze zbiorów prywatnych

Na pytanie skąd pomysł na to wydarzenie, Lidia Metel z obsługi medialnej PUP Gdańsk odpowiedziała:  Chcieliśmy studentom i absolwentom wchodzącym na rynek pracy pokazać, że na sukces zawodowy składa się nie tylko dobre wykształcenie, ale także ogromna pasja, do tego, czym zajmujemy się na co dzień. Akademickie Targi Pracy to idealna okazja do aktywnej promocji takiego podejścia do życia zawodowego wśród młodych osób, które dopiero stykają się z karierą i rynkiem pracy.

Fot.: Materiały prasowe Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.