Staż to nie tragedia

10 Lip

Z czym studentom kojarzy się odbywanie stażu? Dla wielu jest to mozolne przekładanie papierów, aktywna obsługa kserokopiarki oraz przygotowywanie kawy przełożonym. To dość smutne wyobrażenie, na szczęście jest coraz mniej firm, w których zamiast zdobywania praktycznego doświadczenia zawodowego traktuje się studenta jako „tymczasowe zło konieczne”.

Nowym stażystom w przedsiębiorstwie często towarzyszy niepewność – dokąd trafiłem? Czy ta firma spełni moje oczekiwania? Czy nauczą mnie czegoś praktycznego? Problem rozwiązuje wcześniejsze zapoznanie się z kulturą organizacyjną firmy, no ale jak się za to zabrać skoro znajomych żadnych, a wejść i tak w progu zapytać: „jak się u was pracuje?” też nie wypada?

Tomasz Tomaszewski, startup pilot & co-founder w Rocket Studio rozwiewa te obawy: – Znając potrzeby przyszłych stażystów Rocket Studio przygotowaliśmy krótki przewodnik, który wprowadzi studentów do naszego świata. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda praca w biurze projektów IT, zachęcamy do pobrania go i podzielenia się swoimi uwagami.

Poradnik przygotowały osoby, które doskonale pamiętają swój start w branży. Mają już go za sobą, a zebrane doświadczenie pomogło w spisaniu rzeczy, które każdy stażysta powinien o nas wiedzieć.

Pierwsze tygodnie na stażu to prawdziwe wyzwanie dla niejednego studenta. Po poznaniu zespołu i firmy często od razu rzucany jest na głęboką wodę. Bez obaw – zawsze znajdzie się ktoś, kto w razie kłopotów rzuci koło ratunkowe. Wir spotkań z klientami i zespołem IT, poznanie nowych narzędzi i różnych metod pracy szybko sprawią, że nasz stażysta poczuje się aktywnym członkiem zespołu.

Powodzenia w poszukiwaniu idealnego stażu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.