SPiNDay w CN Experyment

6 Lis

Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki (International Science Center and Science Museum Day – ISCSMD) to coroczne, globalne święto obchodzone 10 listopada. I właśnie w samym środku długiego weekendu, w Centrum Nauki EXPERYMENT, zostanie zorganizowany SPiNDay, podczas którego od godziny 12 do 16 odbywać się będą otwarte warsztaty na tematy związane ze zmianami klimatu i ochroną środowiska.

Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki podkreśla rolę tych placówek na całym świecie w organizowaniu działań – projektów, warsztatów, spotkań zgodnych z celami zrównoważonego rozwoju ONZ.

Wspólne obchody podkreślają rolę, jaką instytucje promujące nieformalną edukację odgrywają w zwiększaniu świadomości i zaangażowania lokalnych społeczności w zrównoważony rozwój oraz w tworzenie poprzez naukę, technologię i innowacje rozwiązań dla wyzwań, takich jak: zmiany klimatyczne, zdrowie, wyrównywanie szans w edukacji, niedobory wody i energii, zapobieganie nadmiernej ilości odpadów oraz wielu innych.

Działania te pokazują, w jaki sposób edukacja wspierająca cele zrównoważonego rozwoju może służyć dobru planety i jej mieszkańców.

SPiNDay w Centrum Nauki EXPERYMENT odbędzie się pod hasłem EKONAUKA, a goście odwiedzający placówkę 10 listopada będą mogli wziąć udział w otwartych warsztatach w formie bazaru naukowego. Dowiecie się jak nauka może pomóc w walce ze zmianami klimatu i zachowaniu bioróżnorodności. Zobaczycie również technologie, które mniej szkodzą środowisku, niż te konwencjonalne.

Warsztaty będą otwarte i dostępne bezpłatnie dla wszystkich gości posiadających bilet wstępu na wystawę. Poruszone zostaną tematy istotne dla każdego z nas, a przedstawiciele EXPERYMENTU opowiedzą o:
– odnawialnych źródłach energii;
– biotechnologii na co dzień – hodowle roślin in vitro, sztuczne nasiona;
– nowych, ekologicznych materiałach – powłoki hydrofobowe, biodegradowalne tworzywa;
– genetyce konserwatorskiej – efekt szyjki butelki, gatunki parasolowe.

Warsztaty odbywać się będą bez przerwy od godziny 12 do 16. Bilety wstępu na wystawę można kupować w kasach Centrum lub na stronie bilety.experyment.gdynia.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.