Speak in UX czyli o dobrym projektowaniu

31 Paź

Jak prowadzić badania, aby tworzyć produkty i usługi oparte na wiedzy o użytkownikach, a nie własnych przeczuciach i założeniach? Na co uważać, przy interpretacji wyników? Na te i wiele innych pytań związanych z projektowaniem wrażeń użytkownika odpowiadali prelegenci podczas dwudniowej konferencji w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym Speak in UX.

Eksperci branży, gwiazdy sieci i fachowa wiedza
Pierwszego dnia konferencji, w po brzegi wypełnionej Sali audytoryjnej Pomorskiego Parku Naukowo–Technologicznego Gdynia, swoją wiedzą na temat efektywnego projektowania produktów i usług podzieliła się m.in. Paulina Walkowiak z cux.io, która tłumaczyła uczestnikom, dlaczego analizowanie samych wskaźników z Google Analytics nie wystarczy, by zbudować silną markę. O badaniach użytkowników i ich roli w projektowaniu produktów i usług opowiedziała Magdalena Laine-Zamojska z Lufthansa Systems. Na zakończenie Alicja Antkowiak z Allegro podkreśliła, jak istotne jest wybranie właściwych metod badawczych w procesie projektowania zorientowanego na użytkownika.
Na scenie nie zabrakło również gwiazd sieci, jak choćby Janina Bąk – autorki bloga Janina Daily, która zdradziła, jak wykorzystywać dane statystyczne do rozwijania swojej marki. W utrwalaniu nowych wiadomości uczestnikom pomagała Ania Szczepkowska z Visual Coach – Rysuję i Rozwijam, przygotowując dla nich notatki w postaci gotowych do wydruku i łatwych do zapamiętania grafik.

Praktyczne umiejętności
Po przyswojeniu teoretycznej wiedzy przyszedł czas na jej praktyczne wykorzystanie w procesie projektowania i wprowadzaniu produktów na rynek podczas zaplanowanych na drugi dzień konferencji warsztatów. Ich uczestnicy, pod okiem ekspertów branży UX rozwijali umiejętności organizacji pracy w zespołach projektantów, prototypowania oraz przeprowadzania testów użyteczności.

Zarówno 100% frekwencja podczas konferencji, jak i doskonała atmosfera samego wydarzenia zdecydowały o jego niewątpliwym sukcesie. Są także potwierdzeniem faktu, że na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na stworzenie platformy efektywnej wymiany wiedzy dla branży projektowej, pracującej w oparciu o metodykę User Experience.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.