Siła kobiet (FOTO)

12 Lis

Przedsiębiorcza Kobieta Trójmiasto” wróciła po wakacyjnej przerwie. W Olivia Sky Club odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Studenckie Forum Business Centre Club. Prelegentkami były inspirujące, przedsiębiorcze kobiety, które definiowały sekrety kobiecej siły.

Agata Dutkowska, założycielka Latającej Szkoły, oferującej kursy kreatywnej przedsiębiorczości dla kobiet oraz darmowych spotkań networkingowych – Latające Kręgi, opowiedziała o tym, jak ważna jest grupa wsparcia dla przedsiębiorczych kobiet.

Rodzina czy przyjaciele będą podcinać nam skrzydła, doradzać bardziej racjonalne rozwiązania. Dlatego właśnie należy zakładać grupy wsparcia, które borykają się na co dzień z tymi samymi problemami i wiedzą jak się wspierać. Posiadanie i rozwijanie własnego biznesu to zmierzanie się z emocjonalną sinusoidą – wyjaśniała Agata Dutkowska.

Agata Dutkowska podkreślała zalety tworzenia takich kręgów, jedną z nich niewątpliwie jest różna siatka kontaktów u każdej z kobiet, co pozwala szybciej dotrzeć do poszukiwanej usługi lub osoby. Zaproponowała również przykłady zabaw, które się odbywają podczas takich spotkań. – Jest mnóstwo ćwiczeń, które pozwolą dostrzec i naprawić potencjalne błędy jakie popełniamy we własnym biznesie. Zabawa pt. Symulacje polega na zainicjowaniu sytuacji potencjalnie stresujących takich jak kontakt z klientem, sprzedaż bezpośrednia czy wystąpienie publiczne. Pomaga ona się zmierzyć z daną sytuacją tak, aby w realu odnieść sukces – radziła Agata Dutkowska.

Agata Dutkowska - fot. Michał Borkowski
Agata Dutkowska – fot. Michał Borkowski

 

Dorota Cząstka, która na co dzień – oprócz zarządzania marką Keyce – inicjuje także wydarzenia integrujące i promujące polską branżę mody, opowiadała o Big Idea w kreowaniu marki.

Think Big! Od samego początku mówmy o wielkich ambicjach, to pomaga. Big Idea pozwala nam wytrzymać trudne momenty. Najważniejsze jednak żeby napędzała Was pasja, bo marka odarta z pomysłu to sam produkt i sprzedaż – mówiła Dorota Cząstka.
Nie zapominajmy jednak o innowacyjności i odpowiadajmy na potrzeby klienta. Keyce, idąc za konsumentem, wprowadziła szycie na miarę i dokonywanie poprawek w cenie produktu – dodała.

Dorota Cząstka - fot. Michał Borkowski
Dorota Cząstka – fot. Michał Borkowski

 

Po dwóch prelekcjach nastąpiła przerwa networkingowa, potrzebna do nawiązania nowych relacji towarzysko–biznesowych.

Ostatnią prelegentką była Joanna Staniszewska, która od 2012 roku rozwija swoją firmę (You’ll – Doradztwo i agencja marketingowa), szkoli siebie i innych, wykłada na Uniwersytecie Gdańskim. Poprowadziła prelekcję na temat tego, jak obudzić i zaufać własnej intuicji.

Namawiam was gorąco do odnalezienia własnej drogi i zadawania sobie pytań. Trzeba wkładać głowy tam gdzie nie można, bo życie i przyszłość są tutaj, sto procent tego co nam się przydarza zależy od nas. Jedynym ograniczeniem często jesteśmy my sami. Znajdźcie sobie co tam chcecie i  ,,dzida” – radziła Joanna Staniszewska.

Zachęcała również do sprawdzenia czy miejsce, w którym się znajdujemy nas satysfakcjonuje i zdradziła sekrety niespokojnego ducha, który zawsze idzie pod prąd.

Miałam w sobie dużo złości. To, że byłam taka durna dało mi speeda żeby pójść dalej i rozpocząć własną przygodę. Brand własny jest czymś, w co warto inwestować, nie czekaj, tylko załóż własną domenę. Nie bójmy się siebie promować i mówmy śmiało o naszych sukcesach i sukcesach naszych zespołów. Możesz wszystko! Przyszłość nie istnieje, bo liczy się tylko tu i teraz – twierdziła Joanna Staniszewska.

Joanna Staniszewska - fot. Michał Borkowski
Joanna Staniszewska – fot. Michał Borkowski

 

Spotkanie zakończyła loteria z nagrodami, która była miłym zwieńczeniem tego wieczoru.

Zobaczcie, jak było, zachęcamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Foto: Zahir-Photo.

Portal my3miasto.pl miał przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.