Ruszają zapisy uczestników Wakacyjnego Stażu 2017

10 Kwi

Projekt Wakacyjny Staż 2017 wchodzi w II etap – przyjmowanie zgłoszeń uczestników. 88 firm i instytucji publicznych ufundowało blisko 360 płatnych staży dla studentów i absolwentów uczelni wyższych. Zapisy online ruszają 10 kwietnia 2017 r. i potrwają miesiąc, tj. do 10 maja br.

Do 15. edycji Wakacyjnego Stażu przystąpiły zarówno firmy obecne w projekcie w latach poprzednich, jak i te, które po raz pierwszy zdecydowały się dołączyć do programu, w sumie 88 fundatorów. Dzięki tak licznemu gronu fundatorów, zainteresowani mogą wybrać miejsca stażowe spośród wielu przygotowanych ofert. Praktykę można odbyć m.in.: w bankach, centrach usług księgowych i finansowych, firmach deweloperskich, konsultingowych, logistycznych, motoryzacyjnych, branży IT, a także w wielu instytucjach oraz mediach. O wakacyjne staże przygotowane w ramach projektu mogą ubiegać się studenci oraz absolwenci dziennych, zaocznych, wieczorowych studiów licencjackich, magisterskich, magistersko – inżynierskich w Polsce lub za granicą.

Czas trwania stażu to minimum miesiąc, w okresie lipiec – wrzesień 2017 r. Termin ustalany jest indywidualnie z fundatorem stażu, podobnie jak i wynagrodzenie, którego minimalna stawka wynosi 1300 zł brutto za miesiąc pracy.

Wakacyjny Staż 2017 to dobra okazja dla studentów i absolwentów, aby zdobyć praktyczne umiejętności i cenne doświadczenie, a niejednokrotnie też szansa na stałe zatrudnienie. Akcja od lat cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska.

Do ubiegłorocznej edycji projektu zgłosiła się identyczna, jak w tym roku, liczba fundatorów, a aplikacje złożyło 1278 chętnych. Jak wskazują statystyki, aż 94% stażystów oceniło, że nabyte podczas stażu umiejętności przydadzą się w przyszłej pracy, a ponad 25% znalazło zatrudnienie po zakończeniu stażu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą staży poprzez stronę www.wakacyjnystaz.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.