Rusza pierwsza edycja LS Hard Skills

2 Wrz

W Gdańsku ruszyła pierwsza edycja międzynarodowego projektu szkoleniowego LS Hard Skills, realizowanego przez EIT Health – największą europejską organizację zajmującą się rozwojem innowacji w obszarze medycyny i ochrony zdrowia wraz z organizacjami partnerskimi.

• Jest to unikatowy program, w którym wyselekcjonowani naukowcy, studenci i przedstawiciele start-upów otrzymują praktyczną i wysokospecjalistyczną wiedzę m.in. w zakresie rozwoju leków, nowoczesnych technik projektowania i selekcji związków, regulacji i rejestracji nowoczesnych rozwiązań w obszarze biofarmacji. Projekt jest realizowany w Warszawie, Gdańsku i Barcelonie.

• Jego liderem jest Celon Pharma S.A., a partneram iUniwersytet Medyczny w Łodzi, IESE Business School University of Navarra i Universidade de Evora.

Do udziału w programie zgłosiło się ponad 150 naukowców i młodych badaczy z całej Europy. Czterdziestu pięciu najlepszych dziś rozpoczyna intensywny i bardzo specjalistyczny program z obszaru tworzenia i wdrażania innowacyjnych leków.

Misją EIT Health jest diagnozowanie różnorakich potrzeb w obszarze innowacyjnej medycyny. W całej Europie prowadzimy tej chwili ponad 150 projektów, które przyczyniają się do tworzenia przewag konkurencyjnych w zakresie badań i rozwoju, edukacji oraz programów akceleracyjnych. Jedną z podstawowych wartości naszych programów edukacyjnych jest ich unikalność, możliwość współpracy z najlepszymi ekspertami oraz walidacji nabytej wiedzy i umiejętności w praktyce. Projekt LS Hard Skills spełnia wszystkie te kryteria i mam nadzieję, że na stałe znajdzie się w naszym portfolio i wzmocni relacje pomiędzy nauką, biznesem i innowacyjnymi start-upami – powiedział Mikołaj Gurdała, Menedżer EIT Health InnoStars na Europę Północną i Wschodnią i jednocześnie Menedżer ds. Innowacji.

Program składa się z dwóch etapów. Pierwsza część jest realizowana od 2 do 6 września w Polsce: w Gdańsku (m.in. w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym), a także w laboratoriach Celon Pharmy. Kolejny etap odbędzie się w Barcelonie pod koniec września. W trakcie programu uczestnicy, z pomocą międzynarodowych ekspertów, będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie rozwoju leków, nowoczesnych technik projektowania i selekcji związków, regulacji i rejestracji nowoczesnych  ozwiązań w obszarze biofarmacji. – Do udziału w programie LS Hard Skills zakwalifikowali się najlepsi. Przez miesiąc będą pracować z europejskimi ekspertami i mentorami, którzy na koniec wybiorą najlepsze koncepty z największymi potencjałem wdrożeniowym – mówi Mikołaj Gurdała.

Finał programu zaplanowano na 27 września. Liderem LS Hard Skills jest Celon Pharma S.A. – firma farmaceutyczna prowadząca zaawansowane badania naukowe i wytwarzająca nowoczesne leki, m.in. farmaceutyki o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu nowotworów, chorób neurologicznych, cukrzycy i innych schorzeń metabolicznych.

LS Hard Skills to projekt unikalny w skali europejskiej. Postanowiliśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie we współpracy na linii nauka–biznes, aby zidentyfikować grupę najważniejszych umiejętności, które powinny posiadać osoby pragnące związać swoją przyszłość z branżą farmaceutyczną i biotechnologiczną. W ten sposób powstał całościowy koncept szkoleniowy, w trakcie, którego uczestnicy z całej Europy, będą pracować ze światowymi ekspertami w zakresie rozwoju leków, nowoczesnych technik projektowania i selekcji związków, regulacji i rejestracji nowoczesnych terapii – stwierdził Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.

Organizacja EIT Health coraz aktywniejsza w Polsce
Polska jest jednym z 13 rynków europejskich, gdzie EIT Health pomaga rozwijać i wdrażać innowacje w medycynie i ochronie zdrowia. EIT Health zrzesza ponad 140 organizacji i instytucji w Europie, wśród nich Uniwersytet Oxford, GE Healthcare, Philips, Astra Zeneca, Amgen, Bayer, a w Polsce – Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Celon Pharma, Comarch czy Instytut Medycyny Pracy im. Prof. Jerzego Nofera w Łodzi. Dodatkowo, Uniwersytet Medyczny w Gdańsku pełni funkcję tzw. hubu EIT Health, stymulując i wspierając młodych innowatorów w zakresie rozwijania ciekawych rozwiązań z obszaru nowoczesnej medycyny. Uniwersytet Medyczny w Gdańsku współpracuje z EIT Health w ramach Regionalnego Programu Innowacji (Regionalinnovation Scheme, RIS) finansowanego przez Europejski Instytut Innowacji Technologii (EIT).

Źródło: Informacja prasowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.