Rusza druga edycja INNaczej Funduszu Innowacji Społecznych!

29 Lis

Działasz na rzecz Gdańska? Myślisz INNaczej? Masz pomysł na zmianę w najbliższym otoczeniu, ale nie miałeś jeszcze okazji go rozwinąć? Zdobądź wsparcie finansowe, opiekę mentora, bezpłatne wsparcie szkoleniowe i organizacyjne. Do 10 grudnia 2018 roku złóż wniosek do INNaczej, programu wspierającego innowatorów społecznych.

Na etapie składania formularza, najważniejszy jest pomysł, który chcesz się zrealizować. Jeśli przekona on Komisję Konkursową, to właśnie na jego rozwój otrzymasz grant, a my pomożemy ci merytorycznie i organizacyjnie informują organizatorzy.

To druga edycja programu na innowacje społeczne, który powstał z myślą o mieszkańcach Gdańska. Efekty jednego z projektów można było podziwiać na gdańskich przystankach. Były to łamigłówki matematyczne, które nie jednemu pasażerowi umilały oczekiwanie na środek autobus czy tramwaj.

W tym roku Operatorem Funduszu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION, która będzie prowadzić projekt wraz z partnerami: 2Pi Group, Regionalnym Centrum Wolontariatu i Inkubatorem STARTER. Organizatorem Konkursu jest Miasto Gdańsk.

Inicjatywy, które zgłoszą swój udział w konkursie będą mogły już na etapie naboru
do projektu korzystać ze wsparcia szkoleniowego, które przygotuje ich do dalszych etapów oceny. Wnioskodawcy wezmą udział w warsztatach z pitchingu, projektowania usług metodą design thinking i crowdfundingu. W kolejnych etapach czeka również wsparcie mentorów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą i pomagać w dalszym rozwoju projektów. W ramach pracy nad inkubacją projektu zostanie również udostępniona przestrzeń coworkingowa, w tym możliwość korzystania z biurka do pracy, przestrzeni do spotkań wraz z niezbędnym wyposażeniem. Wybrane inicjatywy, będą mogły otrzymać grant na prototyp innowacji społecznej nawet do 6000 złotych.

Nabór pomysłów do INNAczej Funduszu Innowacji Społecznych potrwa do 10 grudnia 2018 roku. Aplikować można poprzez formularz online.

Formularz przed wypełnieniem można obejrzeć TUTAJ.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem: POBIERZ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.