Rozewska z pozwoleniem na użytkowanie

21 Cze

Nabywcy mieszkań w inwestycji Rozewska w Gdyni mogą się już urządzać. Budynek ten wnosi do dzielnicy Chylonia nową jakość architektoniczną i mieszkaniową, czego potwierdzeniem jest duże zainteresowanie klientów. Deweloper, firma Archicom Polska, zaledwie kilka tygodni po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, ma już sprzedanych blisko 90% lokali. Firma planuje kolejne inwestycje w Gdyni.

Mieszkaj i odpoczywaj
Duże zainteresowanie nabywców lokali w inwestycji Rozewska nie jest przypadkowe. Budynek wyróżnia nowoczesna architektura, świetna lokalizacja i skomunikowanie, a także bogaty charakter oferty, m.in. ogródki na parterze o powierzchni do 200 mkw., apartamenty z tarasami widokowymi czy podziemna hala garażowa z 89 miejscami postojowymi. Ponadto strefa fitness oraz odpoczynku, a także plac zabaw dla dzieci – wszystko w bliskim sąsiedztwie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Rozewska to obecnie zdecydowanie najbardziej atrakcyjna inwestycja w Chyloni, co potwierdzają nabywcy mieszkań. Zwracają uwagę przede wszystkim na lokalizację budynku, łatwy dojazd do centrum i obwodnicy, bliskość lasu, sklepów, szkoły czy przychodni. Wszystko jest w zasięgu, a jednocześnie oferta, ze względu na funkcjonalny układ mieszkań, nowoczesną architekturę czy dodatkowe funkcje, ma unikalny charakter w tej części miasta – mówi Krzysztof Daroszewski, dyrektor oddziału w Archicom Polska S.A.

Ostatnie mieszkania
Z 74 mieszkań rozlokowanymi na 10-ciu kondygnacjach do kupienia pozostało już tylko 6 (nie licząc umów rezerwacyjnych). Są to dwustronne lokale, wszystkie 3 pokojowe, o metrażach zbliżonych do 70 mkw. lub nieco większych, w cenie od 6 200 zł/mkw. brutto. Są to lokale, których część pobytowa (salon z aneksem) zaprojektowana została od strony południowej zyskując dobre oświetlenie, a sypialna od północnej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa sprzedaży mieszkań. To z pewnością efekt atrakcyjnej oferty, ale także dobrej, sprzyjającej wciąż koniunktury – dodaje Krzysztof Daroszewski z Archicom Polska S.A.

Co ważne, niemal wszyscy dotychczasowi nabywcy lokali w Rozewskiej (wśród których większość to dotychczasowi mieszkańcy Chyloni), nabyli je z zamiarem bezpośredniego zamieszkania, co podkreśla wartość i atrakcyjność tej inwestycji.

Dzielnica przyszłości
Chylonia to dzielnica, która w najbliższych latach może sporo zyskać na znaczeniu. Warto podkreślić, że jest to jedna z najstarszych części Gdyni. Przez długi czas żyła swoim życiem i tempem, ale w ostatnich latach zapoczątkowanych zostało w niej wiele pozytywnych zmian. Uruchamiane są znaczącej skali projekty rewitalizacyjne, obejmujące m.in. remonty dróg i chodników, a potencjał dzielnicy dostrzegli także deweloperzy.

Sądzę, że Rozewska to także ogromnie ważna dla tej dzielnicy inwestycja. Zwróciliśmy nią uwagę na tą część miasta, zapoczątkowaliśmy nową zabudowę, przez co uatrakcyjniliśmy to miejsce. Aktywność na tym obszarze będziemy kontynuować – mówi Krzysztof Daroszewski z Archicom Polska S.A.

Kolejne inwestycje w Gdyni
Archicom Polska S.A. prowadzi zaawansowane prace projektowe nad kolejną inwestycją w Chyloni. Przy ulicy Opata Hackiego wybudowane zostaną 3 budynki 4-kondygnacyjne z podziemnymi halami garażowymi. Łącznie w ramach inwestycji powstaną 102 mieszkania. Planowany termin rozpoczęcia budowy to IV kwartał 2019 roku, a równolegle uruchomiona ma zostać sprzedaż. Co ciekawe, inwestycja realizowana jest na terenach wykorzystywanych kiedyś pod działalność ogrodniczą, w otoczeniu licznej zieleni i w pobliżu strumienia Chylonka. Podobnie jak Rozewska, jest to miejsce świetnie skomunikowane. Archicom przygotowuje też inną inwestycję przy ul. Australijskiej, w nadmorskiej dzielnicy Gdynia Oksywie. Będzie to niska, kameralna zabudowa. Projekt zakłada powstanie 2 budynków mieszkalnych 3-kondygnacyjnych z podziemnymi halami garażowymi, łącznie 56 mieszkań.Otoczenie charakteryzuje dużo zieleni, a także bliskość Bulwaru Nadmorskiego w Oksywiu. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.