Rocket Spotlight. Startupy mają moc!

25 Lis

21 listopada w gdańskim Starterze, odbył się finał akceleracji startupów, które zostały wyróżnione jako najlepsze spośród wielu projektów. Rocket Spotlight poprowadził charyzmatyczny i energetyczny Piotr Bucki.

Spotkanie otworzył Suchit Dash, przedsiębiorca z Krzemowej Doliny. Opowiadał o swojej drodze do sukcesu w branży IT. Jest twórcą aplikacji Ifeelgoods, która odniosła międzynarodowy sukces. Pracę, którą wykonał razem ze swoją drużyną, nazywa wiecznym rollercoasterem, ponieważ codziennie muszą stawiać czoła nowym wyzwaniom. Kluczem do odniesienia sukcesu są pasja, zawzięcie, stawianie sobie realnych celów do osiągnięcia. Zdobywanie funduszy, poszukiwanie partnerów biznesowych to pierwsze trudne zadania jakie napotykają nowego przedsiębiorcę. Suchit Dash przedstawił sposoby dzięki, którym możemy sobie łatwo poradzić na starcie kariery businessmana.

Następnie zwycięska szóstka przedstawiła swoje niecodzienne pomysły na biznes w branży IT.

DrPoket przedstawiony został jako pierwszy. Jest to aplikacja, która pozwoli na interaktywne połączenie pomiędzy lekarzem, a pacjentem. DrPoket będzie nam przypominał o zażyciu leku o danej godzinie, o przeciwwskazaniach i zagrożeniach w celu jak najbardziej pożądanego zadziałania leku.

Kolejny startup zaprezentował aplikację Pressium, która stanowi rewelacyjne rozwiązanie dla wolnych strzelców pracujących w sektorze PR. Stanowi ona interaktywne biuro prasowe, które wyselekcjonuje najważniejsze informacje i pozwoli dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców

Trzecim zwycięzcą był Pin Your Client, aplikacja, która pozwoli przepowiedzieć analizę rynku odbiorców dla przedsiębiorcy, wytypować kto potencjalnie będzie subskrybentem, a kto nie.

W przerwie między prezentacją drugiej połowy startupów wystąpił Łukasz Haluch – twórca brainly.com. Jest to platforma dla studentów, która pozwala zadawać pytania i odpowiadać na nie w zakresie różnych dziedzin naukowych. To narzędzie służy jako pomoc online w momencie, gdy mamy problem z zagadnieniem z wybranego przedmiotu szkolnego.

Kolejnym startupem był Fashionote, aplikacja, która pozwoli zrobić interaktywnie zakup wybranego produktu, który zobaczyliśmy w papierowym wydaniu gazety i nam się spodobał.

Piątym zwycięzcą to StructView, dzięki któremu możemy stworzyć prezentację nieruchomości w wersji 3D.

Jako ostatni zaprezentował się Sip, świetne rozwiązanie dla branży hotelowej, które ułatwi obsługę eventów. Sip jest urządzeniem, które samo potrafi przyrządzić drinka w 20 sekund i nie wymaga zatrudnienia barmana.

Rocket Spotlight zakończyła owocna sesja networkingowa, na której każdy z uczestników mógł nawiązać ciekawe kontakty a także porozmawiać o swoim biznesie.

Można domniemywać, że nadszedł czas startupów i innowacji. Branża IT się systematycznie rozwija i tworzy się kolejne, przydatne aplikacje. Czekamy na kolejną edycję i trzymamy kciuki za młodych, zdolnych ludzi!

>>ZOBACZ TAKŻE: Kieszonkowy lekarz z Gdańska zadba o Twoje zdrowie<<

Fot.tyt.: M. Skotarczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.