Roadshow Axence zakończony!

22 Gru

Administratorzy sieci, informatycy, menadżerowie działów IT i integratorzy systemów informatycznych z Gdańska i okolic szkolili się z zakresu bezpieczeństwa infrastruktury IT. W sumie 72 godziny wykładów, blisko 1000 uczestników i niezliczona ilość przekazanej wiedzy. To najkrótsze podsumowanie bezpłatnych szkoleń poświęconych bezpieczeństwu infrastruktury teleinformatycznej, zorganizowanych przez firmę Axence.

Gdańska edycja zgromadziła 90 uczestników, wśród których znaleźli się zarówno pracownicy i szefowie działów IT, jak i integratorzy systemów czy właściciele firm. Specjaliści i praktycy, na co dzień zajmujący się zagadnieniami bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych, poruszali tematy związane m.in. ze współczesnymi trendami i najczęstszymi zagrożeniami dla infrastruktury IT w organizacji, metodami prewencji i skutecznymi sposobami walki z atakami sieciowymi czy zintegrowanym zarządzaniem zasobami informatycznymi w organizacji.

Tempo, w jakim pojawiają się nowe zagrożenia sieci firmowych, obliguje specjalistów IT, do ciągłego poszerzania wiedzy na temat obszarów i potencjalnych źródeł ryzyka – mówi Grzegorz Oleksy, dyrektor firmy Axence i jeden z prelegentów. – W tegorocznej edycji naszych szkoleń szczególny nacisk położyliśmy, nie tylko na coraz szersze spektrum ryzyka, ale przede wszystkim skuteczne sposoby ochrony przed zagrożeniami . Tak duża liczba osób zainteresowanych szkoleniami pokazuje, że poruszane przez nas zagadnienia są nadal aktualne i niezwykle istotne. W szczególności warto zwrócić uwagę na to, jak wiele wątpliwości i emocji wciąż budzi temat monitorowania pracowników i dobrych praktyk w tym zakresie. Niezmiennie, od kilku już edycji naszych szkoleń, wykład poświęcony tej problematyce cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem uczestników – dodaje.

Każdy z uczestników otrzymał za darmo komercyjne licencje na oprogramowanie zapewniające ochronę komputera oraz imienny certyfikat. Rozlosowane zostały również nagrody rzeczowe (polary, koszulki, parasole i kubki).

Szkolenia, skierowane do osób zainteresowanych podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa infrastruktury IT, zorganizowane zostały w 11 największych miastach Polski.Organizatorem szkoleń była firma Axence, oferująca oprogramowanie do kompleksowego zarządzania siecią firmową, przy współpracy z Bakotech, SpamTitan i Webroot.

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.