#razemwpracy

16 Paź

18 października 20 tys. pracowników sektora usług biznesowych wyjdzie przed swoje biura.
Pokażą jak ważne jest dla nich otwarte i różnorodne kulturowo miejsce pracy.

#Razemwpracy#Workingtogether – Światowy Dzień Wartości, 18 października

Polska jest krajem otwartym na specjalistów z różnych zakątków świata, którzy przyjeżdżają tu, by wspólnie pracować na rzecz lokalnych i międzynarodowych firm. W działających w naszym kraju centrach usług biznesowych pracuje ok. 280 tys. osób, z czego ok. 10 proc. to obcokrajowcy. W Światowym Dniu Wartości – 18 października – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) organizuje akcję #razemwpracy #workingtogether. 20 tys. osób w 9 miastach wyjdzie przed swoje biura by pokazać, że mimo różnic kulturowych, łączą ich wartości takie, jak wspólna praca i wzajemny szacunek. W Trójmieście 2100 pracowników spotka się w 4 lokalizacjach.

Działające w Polsce centra usług biznesowych zatrudniają specjalistów z całego świata. Są wśród nich przedstawiciele m.in. Ukrainy, Włoch, Hiszpanii, Indii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Finlandii, Czech, Brazylii, Portugalii, Holandii, Rumunii czy Turcji. Tak duże zróżnicowanie narodowości to oczywiście znaczące różnice kulturowe, które jednak nie przeszkadzają, a wręcz stanowią dużą wartość nie tylko dla firm, ale także dla samych pracowników. Obcokrajowcy pracujący w sektorze usług dla biznesu doskonale asymilują się z Polakami, przeszło 90 proc. z nich ma wyższe wykształcenie, a ich kompetencje, wiedza i doświadczenie wspierają rozwój działających w naszym kraju firm.

Jeszcze do niedawna to Polacy wyjeżdżali pracować za granicą, a do nas przyjeżdżały praktycznie wyłącznie osoby zza wschodniej granicy. I choć dziś Ukraińcy stanowią w branży usług biznesowych największą grupę, to w działających w naszym kraju centrach usług dla biznesu chętnie zatrudniają się specjaliści z krajów Unii Europejskiej – Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Holandii czy Francji a także z innych kontynentów – Indii czy Brazylii. Polska jest dziś dla nich krajem, do którego warto przyjechać, gdzie dobrze się żyje i pracuje – mówi Marcelina Godlewska, członek zarządu ABSL, największej w Polsce organizacji zrzeszającej i reprezentującej przedsiębiorstwa z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Aby dać wyraz wspólnym wartościom łączącym pracowników z Polski i innych krajów, ABSL organizuje 18 października akcję typu flashmob. O godzinie 11:00 pracownicy centrów usług biznesowych – w całej Polsce ok. 20 tys. osób, z czego 2100 w Trójmieście, na 20 minut przerwą pracę i wyjdą przed siedziby swoich firm ze specjalnie na tę okazję przygotowanymi kolorowymi balonami, na których umieszczony zostanie oficjalny hashtag akcji w języku angielskim #Workingtogether. W Trójmieście spotkać ich będzie można w Olivia Business Center Club przy Alei Grunwaldzkiej 472A w Gdańsku. Całość będzie relacjonowana w mediach społecznościowych.

Datę akcji wybraliśmy nieprzypadkowo. W Światowym Dniu Wartości chcemy pokazać, że pomimo różnic kulturowych, pracowników centrów usług biznesowych wiele łączy. W tym przypadku taką wartością jest wspólna praca, która jednoczy niezależnie od narodowości.Chcemy zademonstrować, że jedną z głównych wartości naszej branży jest tworzenie otwartego środowiska pracy, którego atutem jest różnorodność. Naszym celem jest też podkreślenie roli pracowników zza granicy w codziennym życiu – nawiązujemy wzajemne relacje, stają się naszymi kolegami, często przyjaciółmi, wielu z nich zakłada w Polsce rodziny 
mówi Marcelina Godlewska.

ABSL zaprasza do uczestnictwa w tym święcie różnorodności i wartości – 18 października o godzinie 11, w Olivia Business Center Club przy Alei Grunwaldzkiej 472A w Gdańsku.

 

O ABSL
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (Association of Business Services Leaders – ABSL) – to największa w Polsce organizacja zrzeszająca i reprezentująca przedsiębiorstwa z sektora nowoczesnych usług dla biznesu: centra usług wspólnych (Shared Service Centers, SSC), outsourcingu procesów biznesowych (Business Process Outsourcing, BPO), outsourcingu IT (Information Technology Outsourcing, ITO), centra badawczo-rozwojowe (Research& Development, R&D) oraz firmy wspierające rozwój sektora. Misją ABSL jest rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu, a także stała praca – wspólnie z agendami rządowymi, samorządowymi czy uczelniami wyższymi – na rzecz podnoszenia kwalifikacji osób wkraczających na rynek pracy oraz dbanie o wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Polski.Najważniejsze sektory reprezentowane przez firmy zrzeszone w ABSL (wg struktury zatrudnienia) to usługi komercyjne i profesjonalne, usługi finansowe (bankowe, ubezpieczeniowe, inwestycyjne), technologie informatyczne (IT) oraz towary i usługi konsumpcyjne.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.