Przepis na rodzinny biznes w Gdyni

20 Wrz

Od listopada 2018 roku Gdynia realizuje projekt wspierający rodzinną przedsiębiorczość. W jego ramach przeprowadzono badania dotyczące rozpoznawalności i postrzegania tego typu firm, a także ich potrzeb i znaczenia. Wyniki i wnioski zostaną zaprezentowane 23 września w gdyńskim InfoBoksie. Natomiast od 30 września rozpoczną się szkolenia dla przedsiębiorców prowadzących rodzinny biznes.

„Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych” – to program, który działa w naszym mieście od listopada 2018 roku. Szczególną uwagę zwraca on zdiagnozowanie sytuacji społeczno-ekonomicznej firm rodzinnych w Gdyni. Wszystko po to, aby jak najprecyzyjniej zbadać ich potrzeby i wprowadzić działania, które na nie odpowiedzą. Diagnoza ma posłużyć przygotowaniu lokalnego programu rozwoju firm rodzinnych.

W ramach projektu, we współpracy ze Związkiem Miast Polskich, Agencją Rozwoju Gdyni oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Gdyni, przeprowadzone zostały badania na temat przedsiębiorczości rodzinnej w mieście.

Zgromadzone zostały dane ilościowe i jakościowe od mieszkańców Gdyni, przedsiębiorców oraz młodzieży szkolnej. Działania obejmowały badania, charakterystykę potrzeb firm rodzinnych, ich roli i znaczenia dla Gdyni, a także roli przedsiębiorczości w planach zawodowych gdyńskiej młodzieży – mówi Monika Antkowiak z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Ich analiza i wyniki zostaną zaprezentowane podczas spotkania w gdyńskim InfoBoksie. Odbędzie się ono 23 września i wezmą w nim udział liderzy gdyńskich firm rodzinnych oraz miejskich instytucji otoczenia biznesu. Spotkanie będzie okazją do dyskusji nad dalszymi kierunkami wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej w mieście.

Natomiast już kilka dni później, 30 września, rozpocznie się cykl szkoleń skierowany do szerokiego grona przedsiębiorców rodzinnych.

Najbliższe spotkanie będzie dotyczyło sposobów prowadzenia firmy rodzinnej i analizy ryzyka. Kolejne tematy będą wynikały bezpośrednio z wniosków, które otrzymaliśmy z przeprowadzonych badań. A więc będą dotyczyły konkurencyjności firmy, przekazywania kompetencji w rodzinnych biznesach, rozwoju firmy czy ochrony własności intelektualnej – informuje Antkowiak.

Informacje o zapisach na poszczególne szkolenia będą ogłaszane na bieżąco na stronie gdyniaprzedsiebiorcza.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.