Programiści z CODE 2.0 rozpoczynają staże

16 Paź

Dobiega końca I etap projektu CODE 2.0 organizowanego przez Pomorską Fundację Inicjatyw Gospodarczych. 15 uczestników zarejestrowanych jako bezrobotni w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku już 20 października, po 54 dniach nauki pod okiem doświadczonych programistów, rozpocznie swoją przygodę z branżą nowych technologii.

Projekt CODE 2.0 jest odpowiedzią na rosnący deficyt wysoko wykwalifikowanych specjalistów w obszarze nowych technologii. Ten najbardziej innowacyjny program kształcenia kadr dla branży ICT został opracowany przy udziale lokalnych przedsiębiorstw, a opiera się na bezpłatnym kształceniu osób poszukujących lub chcących zmienić pracę i zapewnieniu im tej pracy. Celem CODE 2.0 jest zapewnienie specjalistów dla lokalnych przedsiębiorstw w okresie 6-9 miesięcy.

W pilotażowej edycji projektu bierze udział 15 uczestników zarejestrowanych jako bezrobotni w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku. Uczestnicy podczas szkoleń realizowanych w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym zdobywali wiedzę pod okiem trenerów-praktyków z języków, technik i środowisk programistycznych.

Teraz, po uzyskaniu wiedzy i kompetencji oczekiwanych przez przyszłych pracodawców rozpoczną oni 40-dniowe staże w lokalnych przedsiębiorstwach technologicznych: Volanto, Quantum Lab, Foreto, SpeedNet, Atena, Dom Finansowy QS, Younity czy HolonGlobe. Po tym okresie będą mieli możliwość kontynuowania współpracy z przedsiębiorstwami.

– Za nami 54 dni szkoleń w najbardziej innowacyjnym programie nauczania kadr dla lokalnej branży ICT. To czas, aby wraz z przyswojoną wiedzą i nowymi umiejętnościami 15 uczestników pierwszej edycji zasiliło 8 lokalnych przedsiębiorstw i rozpoczęło nowy rozdział w swojej karierze zawodowej – mówi Piotr Mazur, koordynator projektu CODE 2.0 z Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych.

Inicjatywę wspierają: Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA, Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia, Great Vibes.

Organizatorzy: Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku.

Więcej o projekcie:

Bezpłatnie kształcimy osoby chcące zmienić pracę lub zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i… zapewniamy im tę pracę.

CODE 2.0 to program kształcenia kadr informatycznych dla lokalnej gospodarki, stającej się jednym z głównych ośrodków IT w kraju, ma na celu zapewnienie zasobów w postaci specjalistów w dziedzinie nowych technologii odpowiadających rzeczywistemu zapotrzebowaniu przedsiębiorstw.

  • Program kształcenia „uszyty” pod realne potrzeby przedsiębiorców;
  • Nacisk na praktyczny aspekt kształcenia;
  • Trenerzy-praktycy prowadzący szkolenia;
  • Wdrożenie uczestników w realia działalności przedsiębiorstw IT;
  • Repozytorium dla bieżącego monitorowania wyników;
  • Realizacja pierwszego portfolio uczestników;
  • Realizacja egzaminu opartego o rzeczywiste zlecenie firmy;
  • Program stażowy dla uczestników;
  • Program partnerski dla przedsiębiorstw;
  • Baza CV absolwentów.

Wspieramy branżę przyszłości gwarantującą stabilność i zatrudnienie, promujemy specjalizację zawodową, wysokie kompetencje oraz edukację dopasowaną do aktualnych wymogów rynku.

O fundacji:

Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych skupia się wokół realizacji projektów wspierających inicjatywy gospodarcze pomiędzy podmiotami gospodarczymi. Celem tych działań jest poprawa pozycji oraz konkurencyjności na tle sąsiadujących rynków.

Silnie wierzymy w przedsiębiorczość oraz we wszelkie inicjatywy z nią związane, dlatego naszym podstawowym celem jest tworzenie odpowiedniego klimatu dla kreatywnej, inspirującej, ekscytującej i pełnej przygód przedsiębiorczości.

Wartości, jakimi kierujemy się w naszych działaniach to determinacja oraz nastawienie na działanie. One pozwalają nam realizować konkretne projekty, które przekładają się na wymierne efekty.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.