Program Global Talents realizowany przez organizację AIESEC szansą na zdobycie międzynarodowej perspektywy

13 Lut

W czasach postępującej globalizacji zarówno w życiu codziennym, jak i na rynku pracy coraz większe znaczenie zaczyna mieć znajomość języków, umiejętność pracy w międzynarodowym środowisku oraz elastyczność w dostosowywaniu się do zmian otoczenia. Pracowników o takich kwalifikacjach nie jest łatwo znaleźć. Naprzeciw temu wychodzi organizacja AIESEC realizująca program Global Talents.

AIESEC skupia wokół siebie młodych, kreatywnych ludzi, pragnących rozwijać swój potencjał w międzynarodowym środowisku oraz współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami wspierając je poprzez zapewnianie im dostępu do utalentowanych ludzi z całego świata. Global Talents to program praktyk międzynarodowych, skierowanych do przedsiębiorstw, które zainteresowane są szansą pozyskania młodych talentów z różnych krajów. Realizacja programu pozwala połączyć pomoc w rozwoju przedsiębiorstw oraz spełnianie ich oczekiwań z umożliwianiem młodym ludziom zdobycia doświadczenia międzynarodowego.

W skład programu Global Talents wchodzą praktyki z działki IT oraz marketingu, trwające od 6 tygodni do 1 roku.

Projekt Global Talents Marketing to program międzynarodowych praktyk profesjonalnych obejmujących obszar sprzedaży, HR, marketingu, transportu, eksportu, importu oraz logistyki. Przedstawicielom środowiska biznesowego program daje możliwość ekspansji na nowe rynki, pozyskania nowych kanałów zbytu oraz szansę współpracy z młodymi ludźmi z całego świata, którzy poza wiedzą w danym obszarze, wnoszą do firmy pierwiastek wielokulturowości.

global2

Global Talents IT to projekt, którego ideą jest umożliwienie młodym ludziom z zagranicy przyjazdu do Polski, zdobycia doświadczenia międzynarodowego i rozwinięcia się. Co dzięki programowi zyskuje przedsiębiorstwo? Ciekawe pomysły praktykanta, świeże spojrzenie na pracę w przedsiębiorstwie, a także zyskanie pracownika o nowatorskich umiejętnościach – od grafika, po programistę aplikacji mobilnych – wszystko to umożliwia program Global Talents.

global3

Najlepszym dowodem na zalety programu oraz pozytywne wartości jakie ze sobą niesie, są opinie jego uczestników – zarówno przedsiębiorców, jak i praktykantów.

– Współpraca opierała się o realizację Międzynarodowego Programu Praktyk, gdzie to do oddziału naszej firmy w Białej w 2007 roku przyjechało 19 studentów z Ukrainy. W tym roku współpraca została rozszerzona także o siedzibę główną w Ustroniu. W sumie przyjęliśmy 50 studentów z Uniwersytetu Termopilskiego, który stał się jednocześnie naszym Partnerem. Dzięki tym praktykom firma zyskała wymierne korzyści nie tylko materialne, ale także marketingowe, poprzez wzrost wizerunku Ustronianki na rynku ukraińskim i coraz większe możliwości poszerzenia swojej działalności. W związku z powyższym pragniemy zarekomendować Międzynarodowe Stowarzyszenie AIESEC jako solidnego, sprawdzonego, kompetentnego i godnego polecenia partnera dla tych z Państwa, którzy oczekują profesjonalizmu oraz rozwiązań dopasowanych indywidualnie do potrzeb – mówi Paweł Rubiński, Naczelny Dyrektor ds. Produkcji.

James Lin, praktykant programu Global Talents w jednej z trójmiejskich firm: – Życie w Chinach jest kompletnie inne od tego w Polsce. Najcenniejszą rzeczą podczas mojej praktyki są przyjaciele, których tu poznaję. Ludzie są całkowicie inni, bardziej otwarci, częściej szukają kontaktu z innymi. Wszyscy moi współpracownicy są dla mnie bardzo mili. Jeśli chodzi o pracę, przypomina mi ona proces nauki- ciągle uczę się nowych rzeczy. Poprzednio pracowałem w chińskim przedsiębiorstwie i mam nadzieję, że praktyka w Polsce i umiejętności oraz wiedza, którą podczas niej zdobędę, pomogą mi osiągnąć mój cel- mieć wpływ na uwydatnienie współpracy między moim poprzednim miejscem pracy, a firmą, w której obecnie odbywam praktykę.

Źródło: materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.