Zabić tremę (wideo)

28 Lut

Znacie to poczucie wszechogarniającego strachu, pętającego wszystkie członki, kiedy wychodzicie przed publikę z zamiarem przemówienia? Toastmasters Sopot Leaders to klub dla wszystkich, którzy chcą pokonać tremę i przygotować do publicznych wystąpień. Pozwala szkolić zdolności menadżerskie, mowę ciała, nawiązywanie kontaktu z publicznością. Oswaja także z konstruktywną krytyką grupy. Krytyki jednak nie ma się co obawiać – widownia jest zawsze pozytywnie usposobiona i tolerancyjna, a wymiana ról na scenie gwarantuje wzajemną naukę.

Toastmasters jest międzynarodową organizacją, założoną w 1924 roku w Stanach Zjednoczonych. Początkowo członkami byli jedynie mężczyźni, lecz z czasem przełamano to ograniczenie. Obecnie kluby dla mówców i przyszłych liderów działają w 90 państwach świata.

Sopocki klub działa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (ul. Polna 16). Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.30. Mają podobną formułę – składają się z warsztatu o mowach, żartu dnia, gorących pytań (spontaniczne wcielanie się w wymyśloną sytuację) oraz wreszcie samych mów i wypowiedzi oceniających je pod względem komunikacji niewerbalnej, przerw w artykulacji czy poprawności gramatycznej. Uczestnicy nieustannie wymieniają się rolami (prowadzących spotkanie, występujących, recenzentów), co wzbogaca ich szkolenie. Realizowanie ścieżki Kompetentnego Mówcy oraz Kompetentnego Lidera skutkuje uzyskaniem certyfikatów z centrali Toastmasters International, które mogą być przesłane pracodawcy.

Co wyróżnia spotkania grupy Toastasters w Sopocie?Jesteśmy klubem, którego ścieżka edukacji mówczej i liderskiej przeplatana jest z dużą dawką pozytywnej energii. Wychodzę z założenia, że nauka lepiej jest absorbowana w trakcie zabawy, która prowadzi do bardziej otwartego umysłu. Oprócz warstwy typowo merytorycznego rozwoju wraz z podręcznikiem, zapewniamy rzetelne wsparcia całego zarządu i reszty klubowiczów w stworzeniu indywidualnego podejścia do każdej osoby, co również bardzo sobie cenię.” – powiedział Igor Orlicki, prezes klubu.

toastmast2

Każdemu z gości przysługują 4 darmowe spotkania, w których może wziąć udział. Koszt późniejszego członkostwa wynosi 210 zł za pół roku (cena obejmuje podręczniki oraz inne materiały szkoleniowe). Więcej informacji na stronie: http://toastmasters.pomorskie.pl oraz na Facebook’u:http://www.facebook.com/groups/390273011048247.

toast3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.