Poznaj tajniki sztuki filmowej z Filmoteką Szkolną

30 Sty

Chcesz dowiedzieć się więcej o kadrowaniu i kompozycji oraz zobaczyć, jak wygląda praca nad scenariuszem? Trwa rekrutacja na bezpłatne warsztaty filmowe dla młodzieży i nauczycieli. Zajęcia w ramach filmoteki Szkolnej będą się odbywać od marca do czerwca w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Żeby wziąć w nich udział, trzeba się spieszyć. Zgłoszenia można przesyłać do 1 lutego.

Warsztaty są skierowane do uczniów: 7 i 8 klas szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli aktywnych zawodowo. Ich uczestnicy poznają m.in. podstawy kadrowania i kompozycji, które obowiązują w filmach fabularnych i dokumentalnych. Wiedzę zdobędą zarówno podczas zajęć teoretycznych, jak i praktycznych ćwiczeń.

Uczestnicy nagrają własny materiał – sekwencje składające się z czterech do sześciu scen – na podstawie przygotowanego przez wykładowcę i wspólnie omówionego scenariusza. Wykorzystają do tego profesjonalny sprzęt filmowy i oświetlenie. Następnie, z pomocą wykładowcy, zmontują proste filmy. A to wszystko w nowoczesnych salach Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Warsztaty Filmoteki Szkolnej są bezpłatne i będą się odbywać od 7 marca do 6 czerwca w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Aby wziąć w nich udział, należy do 1 lutego wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. Znajduje się on na stronie Filmoteki Szkolnej. Organizatorzy czekają na zgłoszenia grup składających się z 7 uczniów oraz opiekuna – w przypadku terminów dla młodzieży. Nauczyciele mogą zgłaszać się również indywidualnie.

Warsztaty będą realizowane w około piętnastoosobowych grupach. Po ich zakończeniu szkoły otrzymają nośniki ze zrealizowanym przez uczniów materiałem. Wszyscy uczestnicy dostaną również certyfikat ukończenia warsztatów.

Projekt jest realizowany przez Gdyńską Szkołę Filmową we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowe informacje są dostępne tutaj. Regulamin znajduje się na stronie Filmoteki Szkolnej.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.