Poznaj pomysły rozwijane w Clipsterze!

22 Sty

Od października 2015 roku Clipster, łączący twórczy coworking z mieszkaniem, stanowi ważny punkt na mapie innowacyjnego Gdańska. Nadszedł czas na poznanie osiągnięć jego rezydentów! Twórcy tej przestrzeni – Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Alfabeat zapraszają na prezentację projektów „clipsterów”, która odbędzie się 29 stycznia o godz. 18.00 w Sztuce Wyboru w Garnizonie Kultury.

W czasie 5-minutowych prezentacji „clipsterzy” przedstawią publiczności efekty pracy wykonanej podczas kończącej się pierwszej edycji preakceleracji biznesu. Wielu z nich pozostanie w Clipsterze, więc to wydarzenie będzie bodźcem do dalszej pracy nad pomysłem – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Wśród projektów, które zostaną zaprezentowane znajdują się:
aplikacja dla aktywnych sportowo diabetyków autorstwa Olgi Pustovalovej;
nowe urządzenie medyczne tworzone przez Tomasza Gabrysia;
MachinaRoom – rozwijana przez Piotra Białobrzeskiego forma rozrywki dla grup, w której każdy może poczuć się jak wynalazca;
7Journey – portal dla młodzieży pomagający w dążeniu do celu autorstwa Jana Witkowskiego.

 

Clipsterzy_Piotr Białobrzeski, Grzegorz Wons
Clipsterzy: Piotr Białobrzeski, Grzegorz WonsW Clipsterze rozwijane są także pomysły takie jak: szkółka pływania, sklep z asortymentem do pielęgnacji koni czy system sztucznej inteligencji do automatyzacji badań nad metabolizmem. Poza twórcami innowacyjnych rozwiązań mieszkają w nim również osoby poszukujące własnych projektów, które również opowiedzą o swoich działaniach: – W Clipsterze realizuję ścieżkę rozwoju osobistego. Dołączyłem tu z chęcią doskonalenia zawodowego i otwarciem na dołączenie do któregoś z zespołów. Na ten moment wraz z tutorem pracujemy nad tym, by ustalić, jaka ścieżka kariery zawodowej byłaby dla mnie najlepsza. W tym celu rozmawiam z różnymi specjalistami z branży IT, którzy mają odmienne doświadczenia – przekonuje Bolesław Pająk, rezydent Clipstera.

W wydarzeniu wezmą udział także nowi „clipsterzy” wyłonieni podczas zakończonej 15 stycznia rekrutacji. Jakie pomysły będą wcielać w życie nowi mieszkańcy?
Kreatywny potencjał Clipstera zwiększą projekty takie jak: browar restauracyjno-kontraktowy planowany w zabytkowym Wielkim Młynie w Gdańsku czy firma oferująca recycling ubrań. Jesteśmy ciekawi, jak te pomysły rozwiną się w najbliższych miesiącach – mówi Jan Wyrwiński z Alfabeat.

Clipster Jan Witkowski
Clipster Jan Witkowski

 

Prezentacja osiągnięć „clipsterów” odbędzie się 29 stycznia o godz. 18.00 w Sztuce Wyboru w Garnizonie Kultury. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. STARTER i Alfabeat zapraszają na wydarzenie w szczególności osoby, które chcą przekonać się, jak wygląda praca nad przeobrażeniem pomysłu w biznes, a także choć przez chwilę poczuć kreatywną atmosferę Clipstera. Dodatkowe informacje o wydarzeniu dostępne są na Facebooku: https://www.facebook.com/events/763983853738234.

Clipster to stworzona przez Alfabeat i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER unikalna przestrzeń do rozwoju pomysłów skupiona wokół tworzącej go społeczności innowatorów i kreatywnych idei. Dzięki spięciu kilku obszarów rozwoju (coworking, coliving, cocreating) z fazą preakceleracji Clipster umożliwia zdobycie wiedzy i kompetencji niezbędnych do rozwoju pomysłu i szybszego startu biznesu.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata.

Fot.tyt.: Clipster

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.