„Ponad stereotypami – spawacz zawodem dla kobiet”

12 Paź

Czy spawacz to męski zawód? Niekoniecznie. Fundacja Gospodarcza obecnie realizuje projekt „Ponad stereotypami – spawacz zawodem dla kobiet”, współfinansowany ze środków otrzymanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Konkursu Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w 2015r. 

W ramach dotychczasowej realizacji projektu pięć kobiet z terenu województwa pomorskiego zostało przeszkolonych i uzyskało uprawnienia w zakresie spawania metodą TIG 141. Uczestniczki projektu rewelacyjnie radziły sobie na kursie i cztery z nich już podjęły pracę w wyuczonym zawodzie.

W dniu 15 października 2015 r. Fundacja Gospodarcza organizuje konferencję podsumowującą realizowany projekt, na którą zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tematyką równouprawnienia płciowego na rynku pracy – zarówno pracodawców, jak i osoby poszukujące pracy, szczególnie w branżach tradycyjnie zdominowanych przez mężczyzn.

Konferencja pt. KOBIETY W „MĘSKICH” ZAWODACH – SZANSA CZY ZAGROŻENIE? odbędzie w siedzibie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ulicy Olimpijskiej 2 w Gdyni.

Celem realizacji konferencji jest przełamywanie stereotypów dotyczących roli kobiet na rynku pracy, upowszechnienie informacji o zasadzie równości oraz wzrost świadomości istniejącego w Polsce prawa antydyskryminacyjnego zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników.

Zapisy na konferencję możliwe są do 13.10. osobiście w recepcji Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, pod numerem telefonu (58) 666 61 61 lub na stronie Fundacji Gospodarczej.

Jednocześnie w tym samym dniu zostanie zorganizowana TECHNICZNA GIEŁDA PRACY dla spawaczek i spawaczy oraz osób poszukujących pracy w pokrewnych zawodach. Udział w tym wydarzeniu to doskonała okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów między pracownikami a pracodawcami, rozpoznania wzajemnych oczekiwań i poznania środowiska branżowego. Wśród wystawców znajdą się zarówno agencje zatrudnienia jak i pracodawcy prowadzący rekrutację bezpośrednią.

Techniczna Giełda Pracy odbędzie się w siedzibie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ulicy Olimpijskiej 2 w Gdyni, dnia 15 października 2015 r. w godzinach 11:00 – 13:30.

Fot.: Paulina Łagodzińska – uczestniczka projektu „Ponad stereotypami – spawacz zawodem dla kobiet”

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.