Pomorzanki w biznesie

12 Sie

Już 16 sierpnia w Agencji Rozwoju Pomorza ruszył nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej dla niepracujących pań, które ukończyły 30 rok życia. W ramach projektu „Pomorzanki w Biznesie” każda uczestniczka może ubiegać się aż o 23 000 zł jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie doradcze i pieniężne o średniej wysokości 1440 zł trwające nawet rok.

Mieszkanki Pomorza stają przed możliwością otrzymania dotacji unijnej na otwarcie własnej firmy w ramach projektu „Pomorzanki w Biznesie”, realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza w Poddziałaniu 5.7 „Nowe Mikroprzedsiębiorstwa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Projekt kierowany jest do pań, które mieszkają na terenie województwa pomorskiego, ukończyły 30 rok życia, mają zamiar prowadzić jednoosobową firmę i nie prowadziły własnego biznesu w ciągu ostatniego roku. Uczestniczki projektu mogą ubiegać się aż o 23 000 zł jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie doradcze i pieniężne w wysokości do 1.440 pln trwające nawet rok, a także skorzystać ze wsparcia szkoleniowego i doradczego.

Aby zakwalifikować się do „Pomorzanek” należy wypełnić dokumenty dostępne na stronie internetowej ARP oraz opisać pomysł na biznes i oszacować planowane wydatki z nim związane.

Proces rekrutacji obejmuje trzy etapy. W pierwszym, oceniana będzie kompletność złożonych dokumentów, następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty, a w finalnej fazie specjaliści ocenią, czy osoby aplikujące będą w stanie założyć, a następnie skutecznie prowadzić swoją firmę. Dodatkowe punkty mogą otrzymać osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, w wieku powyżej 50 roku życia oraz o niskich kwalifikacjach. Do projektu zakwalifikują się 32 osoby. W przypadku uzyskania tej samej ilości punktów decydować będzie kolejność złożonych dokumentów.

Nabór rusza 16 sierpnia br., a wnioski przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00 w siedzibie ARP w Olivia Business Centre, budynek Olivia Six, przy Al. Grunwaldzkiej 472 D w Gdańsku. Komplet dokumentów należy dostarczyć do sekretariatu ARP (13 piętro) nie później niż 30 sierpnia br. do godz. 15.00 osobiście, przesłać pocztą tradycyjną lub poprzez kuriera. W przypadku dużego zainteresowania i wyczerpania limitu miejsc w projekcie, nabór zgłoszeń może zostać zakończony szybciej. Informacja o wcześniejszym zakończeniu rekrutacji zostanie zamieszczona na stronie internetowej ARP na co najmniej 24 godziny przed jej planowanym zamknięciem.

Regulamin i wymagane dokumenty dostępne są TUTAJ.

Szczegółowe informacje:

Katarzyna Moszczyńska, Kierownik projektu, tel. 58 32 33 143,
@: katarzyna.moszczynska@arp.gda.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

One Reply to “Pomorzanki w biznesie”

  1. Program świetny. Natomiast organizacyjnie porażka. Od rozpoczęcia rekrutacji minęło juz 8 miesięcy a końca procedur nie widać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.