Pomorskie Dni Druku 3D

22 Lut

Wszystko wskazuje na to, że w rok 2020 będzie sprzyjał przedsiębiorcom, rozwijającym swoje projekty biznesowe w oparciu o innowacyjne technologie. Nie zabraknie w nim bowiem interesujących wydarzeń branżowych, poświęconych rozwojowi inteligentnych specjalizacji. Pierwszym z nich będą z pewnością Pomorskie Dni Druku 3D: Przemysł 4.0. W dniach: 25-26 lutego 2020 roku, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym spotkają się specjaliści technologii addytywnych.
Pomorskie Dni Druku 3D to cykliczna impreza organizowana przy współpracy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w partnerstwie z firmą BIBUS MENOS. To już czwarta edycja wydarzenia i jednocześnie druga poświęcona tematowi Przemysłu 4.0. Jak tłumaczą organizatorzy, druk 3D jest coraz bardziej znany i dostępny przedsiębiorcom. Wciąż jednak poszukiwane jest jego zastosowanie w obszarze usprawnienia procesów produkcyjnych. Staje się to szczególnie ważne przy zapowiadanym na nadchodzące lata spowolnieniu gospodarczym. Technologia druku 3D może być odpowiedzią dla producentów, poszukujących elastycznych rozwiązań w zakresie optymalizacji produkcji.

Michał Pęczek – BIBUS MENOS: – To szczególnie interesujące rozwiązanie dla przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy będą zmuszeni do zdywersyfikowania linii produkcyjnych w celu wytwarzania wielu mniejszych serii w krótkim czasie. Drukowanie w 3D może im pomóc w pozyskiwaniu nowych zleceń.

Tematy przewodnie konferencji składać się będą z V bloków tematycznych:

– Technologie IoT w automatyzacji produkcji
– Nowe technologie produkcyjne w przemyśle
– Automatyzacja produkcji
– Finansowanie i certyfikacja innowacji procesów produkcyjnych 4.0
– Warsztaty – automatyzacja procesów w przetwórstwie tworzyw sztucznych

Michał Pęczek – BIBUS MENOS:  Możemy dziś już śmiało mówić o nowej erze w branży druku 3D. Doskonale wiemy, że wytwarzane w ten sposób elementy znajdują zastosowanie zarówno w medycynie, przemyśle samochodowym czy protetyce. Z drukarek 3D korzystają także firmy jubilerskie czy studia filmowe do tworzenia poklatkowych animacji. Innowacje, jakie pojawiają się w tym obszarze i o jakich chcemy rozmawiać podczas konferencji, dotyczą optymalizacji procesów produkcyjnych oraz automatyzacji obsługi klienta.

Okazuje się, że Polska może pochwalić się liderami w zakresie nowych rozwiązań w dziedzinie druku 3D. Nowością nadchodzącej edycji Pomorskich Dni Druku 3D będzie blok inspiracyjny, podczas którego zaprezentowane zostaną historie sukcesu polskich startupów, które w krótkim czasie rozwinęły koncept i wzbudziły zainteresowanie takich inwestorów, jak Michał Sołowow.

Uczestnicy będą także mieli okazję zapoznać się z innym polskim rozwiązaniem – wirtualną platformą 3YOURMIND.Umożliwia ona nie tylko integrację firm z branży 3D, ale także automatyczną wycenę, dobór technologii wytwarzania oraz sprawne zamówienie wydruku 3D w najbardziej optymalnej cenie. Nie zabraknie również obszernego bloku na temat opłacalności zastosowań przemysłowych systemów wytwarzania przyrostowego oraz możliwości pozyskiwania dofinansowań na maszyny i technologie.

Podczas bloku warsztatów, skierowanego do przedsiębiorców nastawionych na rozwój firmy oraz osób rozpoczynających działalność, będzie można przeszkolić się z zagadnień technicznych, tj.:
– Optymalizacja plików do druku 3D
– Projektowania detali w CAD z myślą o druku 3D

oraz zapoznać się z nowinkami w zakresie wytwarzania przyrostowego. Pełną listę prelegentów oraz agendę wydarzenia poznamy już wkrótce.

Kiedy? 25–26.02.2020, godz. 9:00-15:00
Gdzie? Gdański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: evenea.pl/event/pomorskie-dni-druku-3d/

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.