Polskie startupy z Infoshare Startup Zone podbijają świat!

20 Lis

19 listopada br. świat obiegła informacja o CTAdventure – polskiej firmie z Gdańska, która zwyciężyła w międzynarodowym konkursie dla branż kreatywnych, Creative Business Cup 2014, którego krajowym organizatorem jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Tego samego dnia ogłoszono wyniki kolejnego etapu akceleracji startupów biorących udział w Startup Sauna 2014. Jednym z finalistów została spółka AudioTrip. Obie firmy to laureaci konkursu Infoshare Startup Zone 2014 organizowanego przez STARTER.

Rewolucyjnym produktem CTAdventure, za które firma otrzymała tytuł Najbardziej Kreatywnego Przedsiębiorcy Na Świecie oraz m.in. nagrodę w postaci 20 tys. dolarów, jest oprogramowanie edukacyjne Professor Why wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality),  które powstawało w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Projekt uczący nauk ścisłych poprzez zabawę pokonał ponad 50 innych z całego świata.

Przykładamy bardzo dużą wagę do używanej przez nas technologii. Obecnie używamy znaczników, ale pracujemy nad tym, aby gracz mógł eksperymentować za pomocą własnych rąk, bez potrzeby używania znaczników. Chcemy też zaproponować półkę z naszymi produktami dla posiadaczy konsol takich jak: XBox i PlayStation – mówi Mateusz Marmołowski, Prezes d/s technologii CTAdventure.

Debatujące na Creative Business Cup 2014 w Kopenhadze międzynarodowe jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele największych firm (Christian Stadil – Thornico A/S, Stiven Kerestegian Ganarillas – LEGO, Flavia Simon – Google, Håkan Nordkvist – IKEA i Amy Cosper, redaktor naczelny Entrepreneur Magazine), oceniło rozwiązanie jako zmieniające wyobrażenie o edukacji dzięki możliwości zaangażowania użytkownika w twórczy proces uczenia.

Wyróżnienie na arenie międzynarodowej i docenienie polskiego projektu ma dla nas ogromny wymiar! Decyzja o wzięciu udziału w krajowym konkursie Creative Business Cup organizowanym przez STARTER otworzyła nam drzwi do rozwoju na rynkach zagranicznych oraz stworzyła możliwość dostrzeżenia wielkiego potencjału naszego startupu przez globalne marki – mówi Marek Trojanowicz, Prezes Zarządu CTAdventure.

CTAdventure to także laureat konkursu Infoshare Startup Zone napędzanego przez gdański STARTER podczas ósmej edycji jednej z największych w Europie konferencji IT & New Media. Na podium znalazł się wówczas również startup AudioTrip, mobilna aplikacja umożliwiająca zwiedzanie i tworzenie ciekawych tras turystycznych. Przez ostatnie kilka tygodni jej twórcy rozwijali swój pomysł w Helsinkach, na jednym z największych programów akceleracyjnych w Europie – Startup Sauna 2014 – gdzie zakwalifikowali się jako jeden z 19 projektów, pokonując tym samym 781 zgłoszonych startupów.

W środę, 19 listopada br., na Startup Sauna 2014 miał miejsce finał kolejnego etapu programu. Wśród najbardziej obiecujących pomysłów, tuż obok zagranicznych projektów, znalazł się właśnie polski startup. W nagrodę czeka go kontynuowanie procesu akceleracji w globalnym centrum rozwoju startupów – Dolinie Krzemowej.

Mamy kolejne dowody na to, że wystarczy kilka małych kroków, by polski startup mógł zacząć rozwijać się globalnie i zostać doceniony przez zagranicznych inwestorów – mówi Agnieszka Meller z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, organizatora infoshare Startup Zone i polskiego etapu Creative Business Cup 2014. – Cieszy nas, że polskie projekty są widoczne na arenie międzynarodowej. Tym bardziej, że swoją drogę do sukcesu rozpoczynały poprzez udział w konkursach dla startupów organizowanych przez Inkubator STARTER, na co dzień aktywnie wspierający ciekawe pomysły. Dowodem na to jest również prowadzony przez nas program akceleracyjny, Starter Rocket, którego obecni finaliści jeszcze w trakcie trwania programu zaczynali zdobywać uznanie za granicą. Tego typu przykłady pokazują, że przy otrzymaniu odpowiedniego wsparcia dobrze przemyślany pomysł ma szansę obronić się wszędzie!

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to przestrzeń, wiedza i networking. To społeczność działająca w zakresie startup, przedsiębiorczości i edukacji. STARTER zmienia przyszłość i sposoby myślenia, kreując przyszłych zwycięzców – od przedszkolaków do przedsiębiorców. Ze STARTEREM rozwój jest prostszy i szybszy niż w pojedynkę. Inkubator zwiększa szanse na sukces startupów i młodych ludzi, inspirując nieszablonowe myślenie i kreatywność już od najmłodszych lat. STARTER został wybudowany przez Miasto Gdańsk.

Źródło: Informacja prasowa

Źródło fot.tyt.: Creative Business Cup. Po prawej (z dyplomem w ramce) – Marek Trojanowicz (Prezes Zarządu CTAdventure.com). Po lewej (z kwiatami) – Mateusz Marmołowski (wiceprezes zarządu CTAdventure.com d/s technologii). W środku – książę koronny Danii, Fryderyk Andrzej Henryk Chrystian.

 

 

 

 

4 Replies to “Polskie startupy z Infoshare Startup Zone podbijają świat!

  1. Pingback: Startupy po polsku, czyli rok 2014 okiem Startera | my3miasto.pl

  2. Pingback: Weekend z Professorem Why w EXPERYMENCIE | my3miasto.pl

  3. Pingback: CTAdventure i Fun in Design na Creative Morning w STARTERZE! | my3miasto.pl

  4. Pingback: CTAdventure na grudniowym Creative Morning w gdańskim Starterze! | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.