Podbij USA ze swoim pomysłem na biznes

28 Mar

Uczysz się w szkole średniej w Gdyni? Chcesz poszerzyć swoje horyzonty i podszlifować angielski? Masz innowacyjny pomysł na biznes i jesteś gotowy pochwalić się nim w Stanach Zjednocznych? Rusza konkurs Washington Business Week, dzięki któremu troje uczniów będzie mogło wziąć udział w amerykańskiej edycji programu w Seattle. To niepowtarzalna szansa na żywą lekcję biznesu!

Po raz kolejny troje uczniów z gdyńskich szkół będzie mogło wziąć udział w prestiżowym programie edukcyjnym za oceanem. Konkurs jest organizowany dzięki współpracy Gdyni i Seattle w ramach organizacji Seattle-Gdynia Sister City Association.

Washington Business Week odbywa się corocznie, już od 1976 roku. Za wydarzenie odpowiada Foundation for Private Enterprise Education, której misją jest edukacja biznesowa młodzieży i odkrywanie potencjału uczniów jako przyszłych pracowników i pracodawców. Uczniowie szkół średnich biorą udział w zajęciach, podczas których pod opieką mentorów szkolą swoje kompetencje komunikacyjne i stawiają czoła rzeczywistym wyzwaniom biznesowym. Dzięki współpracy z WBW już od 11 lat Gdynia organizuje też warsztaty Gdynia Business Week. Setki gdyńskich licealistów dzięki dotychczasowym edycjom poszerzyło swoje horyzonty, podszkoliło praktyczny angielski i poznało podstawy biznesu.

W USA programy Business Week organizowane są na kampusach uniwersyteckich. Edycja, w której będą mogli wziąć udział uczniowie z Gdyni odbędzie się na Seattle University od 28 lipca do 2 sierpnia tego roku. Na wyjazd zapracują ci, którzy stworzą najbardziej innowacyjny pomysł na biznes i będą potrafili go dobrze opisać.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Konkurs przeznaczony jest dla pełnoletnich uczniów gdyńskich szkół średnich zainteresowanych przedsiębiorczością, posługujących się językiem angielskim (co najmniej na poziomie B1).

CO NALEŻY ZROBIĆ BY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Należy przedstawić własny, innowacyjny pomysł na biznes w języku angielskim.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Pomysł należy opisać na specjalnym formularzu (do ściągnięcia poniżej) i dostarczyć do Urzędu Miasta Gdyni do 15 kwietnia 2019 r. osobiście lub pocztą (UWAGA: decyduje data wpływu pracy do Kancelarii Głównej Urzędu).

Prace oceniane będą przez specjalnie powołane Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele biznesu i miasta Gdyni. Jury wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają nagrodę główną. Obejmuje ona:

– udział w programie Washington Business Week odbywającym się na Seattle University w Stanach Zjednoczonych w terminie 28 lipca-2 sierpnia 2019 r. (w tym wyżywienie, zakwaterowanie i program merytoryczny);
– pobyt u rodzin będących członkami SGSCA obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie i program krajoznawczy przed rozpoczęciem programu oraz po jego zakończeniu;
– bilet lotniczy na trasie Gdańsk-Seattle-Gdańsk;
– refundację kosztów wizy amerykańskiej i ubezpieczenia na czas pobytu w USA.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.