Personal Democracy Forum CEE już w ten czwartek

11 Maj

Już w czwartek, 14 maja odbędzie się współorganizowana przez Miasto Gdańsk i Fundację ePaństwo, międzynarodowa konferencja poświęcona wzajemnym wpływom demokracji, technologii i człowieka. W tym roku wydarzenie odbędzie się online. Transmisja na gdansk.pl

Temat przewodni „Demokracja: czy mnie słychać?” odnosi się do obecnej sytuacji, związanej z pandemią Covid-19 i jej wpływem na Europę Środkowo-Wschodnią. Do dyskusji zaproszone zostały osoby, które, w różnych rolach, znalazły się w samym centrum obecnych wydarzeń i pomogą nam postawić właściwe pytania i znaleźć na nie dobre odpowiedzi. Konferencję otworzy Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

W programie wydarzenia:

#DemocracyUpdate – Europa Środkowo–Wschodnia

Solidarność: zastrzyk tlenu dla demokracji

Siła Otwartych Danych

Co z rynkiem pracy?

Prawo do miasta. Co dalej?

Oryginalnie planowana na kwiecień 8. edycja miała być poświęcona technologii i demokracji w kontekście przypadającej w tym roku 40-stej rocznicy postulatów sierpniowych i ich dziedzictwa – mówi Krzysztof Izdebski, dyrektor programowy konferencji. – Jesteśmy przekonani, że obecna sytuacja to moment, by nie tylko mówić o 21 postulatach na 21 wiek. To jest ten czas, by, korzystając z dziedzictwa postulatów sierpniowych, zbudować nowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej dyskusji – zachęca.

Wydarzenie jest bezpłatne. Odbędzie się w języku angielskim i będzie tłumaczone na język polski oraz Polski Język Migowy. Festiwal Technologii Obywatelskich dla Demokracji: “Prawo do miasta. Co dalej?” w tym roku odbędzie się wyłącznie w języku polskim z tłumaczeniem na PJM.

Trwa też internetowa rejestracja na wydarzenie. Osoby, które jej dokonają będą miały możliwość komunikowania się z innymi uczestnikami konferencji. Zapisać można się do wtorku, 12 maja do końca dnia za pośrednictwem tej strony: pdfcee.pl/2020o-registration/. W wydarzeniu będzie też można uczestniczyć jako widz – transmisja będzie dostępna na portalu gdansk.pl.

Więcej o wydarzeniu tutaj.

Strona wydarzenia: pdfcee.pl/.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.