O biznesie morskim na MFG

14 Paź

Współczesne trendy, słabości, wyzwania – podczas Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Gdyni sporo miejsca poświęcono sektorowi, który powinien być atutem Wybrzeża – GOSPODARCE MORSKIEJ.

Temat przewodni: Przyszłość polskiej gospodarki morskiej na tle trendów światowych oraz polityki UE. Panel poprowadził Sławomir Kalicki, prezes Inter Marine sp. z o.o.

Goście spotkania mogli się przekonać, że polska gospodarka morska, stocznie, porty morskie i terminale kontenerowe mają się dobrze a nawet bardzo dobrze. Nie brak na zamówień na nowe statki, nowe linie technologiczne, zatrudniani są ciągle nowi pracownicy. Co więcej – wciąż istnieje zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę. Miejsca pracy czekają, ale brak chętnych na całkiem nieźle płatną robotę na etacie.

Niekwestionowaną ,,gwiazdą” panelu, poświęconemu gospodarce morskiej był prof. Witold Andruszkiewicz, specjalista w dziedzinie ekonomiki portów morskich i żeglugi, autor ponad 500 publikacji z tejże dziedziny. W 2009 roku uznany przez ,,Gazetę Wyborczą” najstarszym czynnym zawodowo profesorem w Polsce (ur. 1917r.).
Niezwykła osobowość, wiedza, charyzma – tak scharakteryzowano profesora Andruszkiewicza.

Wyświetlono także film Małgorzaty Rakowiec ,,Aquapolis”, pokazujący przyszłość terenów poindustrialnych w Gdyni (tereny stoczniowe, zabudowa Molo Rybackiego – tereny zajmowane przez DALMOR). Mają tam powstać inwestycje na miarę Rotterdamu i Hamburga. Całość robi niesamowite wrażenie – oby to nastąpiło jak najszybciej bo zmieni to całkowicie wizerunek Gdyni. Gdynia ma zielone światło!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.