Niepubliczne Gimnazjum Thinking Zone rozpoczyna zajęcia w O4 w Olivia Business Centre*

24 Sie

Z początkiem września 2015 r. w Olivia Business Centre działalność rozpoczyna TOC dla Edukacji, a w jego ramach zajęcia Niepublicznego Gimnazjum Thinking Zone oraz popołudniowe warsztaty w centrum edukacyjnym TOC Pracownia. W tej całodziennej przestrzeni edukacyjnej specjalistyczna kadra uczyć będzie przede wszystkim samodzielnego myślenia i konkretnych kompetencji.

Niepubliczne Gimnazjum Thinking Zone jest odpowiedzią na braki tradycyjnego modelu edukacji, coraz bardziej odbiegającego od potrzeb dzisiejszego świata i nowych środowisk pracy. Wiedzy specjalistycznej rzadko towarzyszą kompetencje – uczniowie nie potrafią samodzielnie myśleć, wyjść poza schemat, są mało przedsiębiorczy i mało kreatywni.

Niepubliczne Gimnazjum Thinking Zone jest inicjatywą 16-osobowej kadry – nauczycieli, psychologów i edukatorów. To rodzice nastolatków, dostrzegający słabości tradycyjnego modelu nauczania i proponujący w zamian innowacyjną, czynną od rana do wieczora przestrzeń edukacyjną.

Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum Thinking Zone będą mogli rozwijać swoje kompetencje, niezbędne do funkcjonowania w XXI w., takie jak myślenie krytyczne, kreatywność i twórczość, inicjatywa i odpowiedzialność, przedsiębiorczość czy umiejętność pracy zespołowej i projektowej.

Aby to osiągnąć w Niepublicznym Gimnazjum Thinking Zone stosowane będą nowoczesne metody dydaktyczne, m.in. narzędzia krytycznego myślenia TOC, gamifikacja czy flipped learning (odwrócona lekcja). Bardzo dużo zajęć będzie odbywać się poza szkołą oraz w ramach projektów z zagranicznymi szkołami z Europy (Wielka Brytania) i Ameryki Południowej (Peru, Meksyk).

Lekcja w Thinking Zone
Lekcja w Thinking Zone

 

Od 1 września 2015 regularne zajęcia Niepublicznego Gimnazjum Thinking Zone prowadzone będą w godzinach 9:00 – 15.30 w O4 (budynek Olivia Four). Grupy zajęciowe będą liczyć nie więcej niż 18 uczniów.

Zdecydowaliśmy się stworzyć tę przestrzeń edukacyjną w Olivia Business Centre, kompleksie biurowców rozwijającym się równie dynamicznie, co dzisiejszy świat – mówi Maciej Winiarek, współzałożyciel Thinking Zone. – Wolna przestrzeń, bez ławek i tablicy, za to pełna multimediów, a nawet posiadająca laboratorium naukowe, to idealne miejsce na tak nowatorskie przedsięwzięcie. Doceniamy też łatwy dostęp do młodych przedsiębiorców pracujących w start-upach i mikroprzedsiębiorstwach z O4 i Business Link Trójmiasto. Popołudniowe zajęcia zamierzamy kierować także do nich.

Oprócz szkoły, TOC dla Edukacji otwiera popołudniowe (godz. 16.00 – 20.00) centrum edukacyjne TOC Pracownia. Jego głównym celem będzie rozwijanie zainteresowań młodych ludzi poprzez warsztaty teatralne, muzyczne, fotograficzne, dziennikarskie, przedsiębiorczości, mediacji, filozofii oraz wielu innych.

PrzestrzeńO4
PrzestrzeńO4

 

Edukacja jest jednym z czterech filarów programowych przestrzeni rozwoju innowacji O4 – mówi Tomasz Woźniak, Chief Innovation Officer w Olivia Business Centre. – Dlatego też bardzo cieszymy z nawiązania współpracy z TOC dla Edukacji. Jego oferta edukacyjna będzie świetnym uzupełnieniem naszego dotychczasowego programu szkoleń i konferencji. Korzyści z tego odczują zarówno Rezydenci OBC, jak i trójmiejska młodzież, która zyska cenną szkolną alternatywę.

Zajęcia otwarte w Niepublicznym Gimnazjum Thinking Zone
O tym, jak wyglądają lekcje w Niepublicznym Gimnazjum Thinking Zone będzie można przekonać się podczas zajęć otwartych, zaplanowanych na 18 września. Podczas nich uczniom, rodzicom oraz wszystkim zainteresowanym zaprezentowane będzie, jak wygląda nowoczesna edukacja i czym Thinking Zone różni się od tradycyjnej szkoły.
Więcej informacji o Niepublicznym Gimnazjum Thinking Zone oraz centrum edukacyjnym TOC Pracownia na www.thinkingzone.pl

TOC dla Edukacji
TOC dla Edukacji jest jedynym w Polsce, działającym od 2006 r., przedstawicielem amerykańskiej Fundacji TOCFE, której celem jest propagowanie wykorzystanie narzędzi teorii ograniczeń (Theory of Constraints, TOC) w nauczaniu. TOC dla Edukacji w ramach swojej działalności w Olivia Business Centre poprowadzi zajęcia Niepublicznego Gimnazjum Thinking Zone, pierwszej szkoły w Polsce pod pełnymi auspicjami TOC, oraz centrum edukacyjnego TOC Pracownia, kształcącego kompetencje osób niezależnie od wieku i wykonywanej profesji.

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.