Nie mieszkasz w akademiku? Dołącz do organizacji studenckiej!

25 Wrz

W Polsce działa obecnie wiele różnych kół naukowych, zrzeszeń i organizacji. Jedną z nich jest AIESEC, największa, międzynarodowa organizacja studencka na świecie – obecna w 124 krajach, skupiająca ponad 80 000 tysięcy członków i 2400 uczelni!

Liczby robią wrażenie? Ale co właściwie można zyskać działając w AIESEC? Przede wszystkim rozwinięcie przydatnych umiejętności, które na pewno przydadzą się po studiach, czyli zarządzanie sobą w czasie, praca na projektach czy praca w grupie.

AIESEC jako pierwsza organizacja w Polsce prowadzi rekrutację na konkretne programy pozwalające rozwinąć wybrane kompetencje. Dzięki takiemu podziałowi można wybrać to, co jest dla nas najbardziej interesujące i w czym chcemy się rozwijać. Sam przydział do poszczególnych obszarów jest bardzo elastyczny i w trakcie działalności w AIESEC można je zmieniać.

Marketing – Umożliwia zdobycie doświadczenia i rozwój w obszarze marketingu i Public Relations. Osoby działające w marketingu mogą poznać jego podstawy i realizować kampanie promocyjne czy mieć kontakt z lokalnymi mediami.

Social Entrepreneurs – Program polega na przeprowadzaniu międzynarodowych projektów społeczno-edukacyjnych. Umożliwia rozwój z zakresu m.in. human resources oraz kształtuje wrażliwość społeczną, daje możliwość poznania ludzi z innych krajów.

Business Sales – Umożliwia zdobycie umiejętności negocjacji, sprzedaży czy autoprezentacji. Uczestnicy programu mają ciągły kontakt z lokalnym środowiskiem biznesu.

Brzmi interesująco? Ale sama wiedza i praktyka to nie wszystko. Bo studencka organizacja to przede wszystkim ludzie! Wyobraź sobie, że dzięki działalności w AIESEC masz okazję poznać setki osób, nie tylko z Polski. Co roku, dzięki AIESEC, do naszego kraju przyjeżdżają dziesiątki młodych ludzi z najbardziej egzotycznych miejsc świata.

AIESEC to konferencje narodowe i międzynarodowe, to udział w szkoleniach oraz nauka języków obcych. To większa świadomość społeczna i wrażliwość kulturowa. Dzięki AIESEC zdobędziesz przydatne umiejętności na rynku pracy poprzez praktyczne działanie (np. zarządzanie projektem). AIESEC to kontakt z młodymi ludźmi z całego świata.

Monika, lat 22 mówi o swojej pierwszej międzynarodowej konferencji: – Konferencje międzynarodowe, w których mamy możliwość uczestniczyć są niesamowitym doświadczeniem, rozwijają oraz otwierają okno na świat. W jednej chwili, w jednym miejscu i czasie spotykamy ludzi z najdalszych zakątków świata, poznajemy ich kulturę, osobowość, przyzwyczajenia i zwyczaje. Spotykamy przedstawicieli środowiska biznesowego, uczestniczymy w szkoleniach przez nich przygotowanych, wymieniamy się poglądami i doświadczeniem, które w różnych częściach świata wygląda zupełnie inaczej.

Organizacja studencka jest świetnym urozmaiceniem studiów! W AIESEC, największej ze studenckich organizacji jest najwięcej możliwości. Mówi się, że prawdziwe studencki klimat można poznać tylko w akademiku i organizacji studenckiej. Nie mieszkasz w akademiku? Dołącz do AIESEC.

Źródło: Informacja prasowa 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.