Networking znaczy sukces (wideo)

2 Lis

Kilka dni temu, w  Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni, miała miejsce pierwsza konferencja Forum Efektywnego Biznesu (FEB). Spotkanie to dedykowane było kadrze zarządzającej oraz właścicielom mikro i małych firm, a za cel nadrzędny wybrano nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Spotkanie rozpoczęła sesja networkingowa. Nie była to jednak typowa sesja, gdyż jeden z organizatorów FEB , Ireneusz Osiński, dbał o uczestników i o to, żeby nikt nie stał z boku – dzięki czemu można było wrócić do domu z pokaźnym plikiem wizytówek. Poprowadził także prelekcję o „Rozwoju i zarządzaniu siecią relacji biznesowych”, podczas której zaprezentował najważniejsze zasady budowania pozytywnych relacji biznesowych. Podkreślał, że networking to nie promowanie siebie lecz przede wszystkim umiejętność promowania innych. Gdy polecamy czyjeś usługi lub chwalimy umiejętności to musi zadziałać reguła wzajemności, która powoduje, że w podziękowaniu ludzie będą także nas promować. Co więcej Ireneusz Osiński podkreślił, że najważniejsze podczas budowania sieci kontaktów jest to, kto wie co ty wiesz i w czym jesteś dobry, a nie to kogo znasz ty sam.

Ireneusz Osiński
Ireneusz Osiński

Kolejnym prelegentem był Jarosław Chybicki (prezes ProFirma), który opowiadał o „Najnowszych trendach w zarządzaniu i Przywództwie 2.0”. Wystąpienie Jarosława Chybickiego było bardzo merytoryczne, a przy okazji obfitowało w wiele wesołych, wziętych z życia przykładów. Można było się dowiedzieć jak wyglądał pierwszy Assesment Center w okresie I Wojny Światowej, jak w łatwy sposób obniżyć koszty sprzątania męskiej łazienki, czy też jak przeciwdziałać ucieczkom pensjonariuszy z Domów Spokojnej Starości. Wiele zostało powiedziane o konieczności myślenia poza schematami i dostosowywaniu się do zmieniających się warunków. Obecnie większość problemów, z jakimi muszą się mierzyć liderzy to problemy adaptacyjne, których rozwiązanie wiąże się ze zmianą wartości, postaw, myślenia i zachowania.

„Jak przekształcić małą firmę w dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo” opowiedział Krzysztof Ciuła (Partner LMI Elbląg). Podkreślił, że najważniejsze w zarządzaniu firmą jest stawianie celów i planowanie, a większość managerów o tym zapomina, gdyż myśli bardzo krótkofalowo. Krzysztof Ciuła  zdradził również klucz do sukcesu w biznesie – mianowicie koszty muszą być mniejsze niż przychody! Biznes został przyrównany do gry w szachy, gdyż w obydwu – aby wygrać-  należy wyprzedzić kilka ruchów. Niezmierne ważne jest planowanie, a także delegowanie zadań.

Krzysztof Ciuła
Krzysztof Ciuła

Na koniec wystąpiły dwie panie – Aleksandra Pogorzelska (prezes Champion Consulting) i Joanna Skrok (Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Open Life), które opowiedziały o Identyfikacji i skutecznym pokonywaniu barier rozwoju firmy. Pierwszą część prelekcji poprowadziła Aleksandra Pogorzelska. Korzystając z techniki wizualizacyjnej, zachęciła uczestników do wyobrażenia sobie swojego celu życiowego za kilka lat. Następnie dała wskazówki,  jak budować biznes w oparciu o doświadczenie sportowców. Można było zauważyć wyraźne podobieństwa między ciężką pracą sportowca, jego treningami i planowaniem działań, a życiem biznesmena i dążeniem do sukcesów.

W drugiej części Joanna Skrok opowiedziała o tym, jak „Zabić Prokrastynację” –  czyli patologiczną tendencję do nieustannego przekładania pewnych czynności na później.

Było to pierwsze jednakże, jak zapowiadali organizatorzy, nie ostatnie spotkanie FEB. Największą wartością konferencji była możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, którzy reprezentowali różne branże i firmy. Warto uczestniczyć w takich spotkaniach, gdyż nigdy nie wiadomo kogo na nich spotkamy i jaką współpracę następnie nawiążemy. Networking może być najlepszą drogą do sukcesu. Sukcesu Twojego i Twojej firmy.

http://youtu.be/IDI0pVS5eiE

4 Replies to “Networking znaczy sukces (wideo)

 1. Pingback: I Konferencja Forum Efektywnego Biznesu w PPNT Gdynia | Filmpress Media

 2. Pingback: Podsumowanie roku 2013 | konsulti.pl | doradzamy z pasją

 3. Miałam przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu….
  Podsumuje je tylko tymi słowy;
  ogrom praktycznej wiedzy przekazanej prostym językiem przez ludzi,którzy nie wierzą w stereotypy o Polakach,ze nie umiemy pracować w grupie))
  Dzięki tego typu imprezom,każdy ma unikatową szansę poznać tylu pozytywnie zakręconych ludzi,ukierunkowanych na promocję starego motta;
  TO CO DAJESZ,TO DOSTAJESZ……..

  Polecam gorąco))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.