Nauka i Biznes – wzajemne inspiracje

10 Sty

5 i 6 lutego 2014 biznesowo zdecydowanie należą do Gdyni. INVESTIN we współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii organizują konferencję „Nauka i Biznes – wzajemne inspiracje”. Wydarzenie, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Pomorski Świat Innowacji – program staży pracowników naukowych w przedsiębiorstwach”, odbędzie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym mieszczącym się przy Alei Zwycięstwa 96/98.

Pierwszego dnia, czyli w środę w Sali Morskiej PPNT uczestnicy będą mieli okazję do wysłuchania szeregu wykładów. Jednym z pytań, które postawią sobie zebrani będzie to, które zadaje dziś sobie niejeden student, mianowicie: Czy skuteczna współpraca biznesu i uczelni jest możliwa? Rozwiązania pomoże szukać Damian Kuźniewski z Centrum Transferu Technologii PG. Interesujące wydaje się też zagadnienie „Inteligentnych specjalizacji Pomorza – potencjałów, wyboru i wsparcia” czy „Zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwie”.

Wśród prelegentów nie zabraknie przedstawicieli: Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, Centrum Techniki Okrętowej S.A. czy nieco bardziej lokalnie: Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Coś dla siebie znajdą także osoby związane albo zainteresowane następującymi branżami: chemią, farmacją, biotechnologią, ICT (technologie internetowe i łącznościowe) oraz elektroniką.

W ramach prezentacji innowacji mowa będzie m.in. o:

  • Przyszłości e-learning’u,
  • Możliwościach finansowania projektów współpracy nauki i biznesu w nowej perspektywie finansowej 2014-2020,
  • Nauce-Dydaktyce-Przedsiębiorczości – czy te elementy połączył staż?,
  • Racjonalnym wykorzystaniu surowca w zakładzie produkcyjnym
  • i wielu innych.

W programie przewidziano dyskusję panelową oraz networking, zaplanowane na drugą połowę dnia (od około godz. 14.40). Dokładny harmonogram konferencji dostępny jest na stronie: www.psi.investin.pl w zakładce AKTUALNOŚCI (Konferencja „Nauka i Biznes – wzajemne inspiracje”).

Drugi dzień konferencji (czwartek) to doskonała okazja do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych warsztatach. Organizatorzy proponują:
1. „Modelowanie biznesowe”
2. „Prawne i podatkowe aspekty nabycia wyników prac badawczo-rozwojowych”
3. „Zarządzanie projektami wysokiego ryzyka”.

Wstęp, zarówno na konferencję, jak i warsztaty, jest całkowicie bezpłatny. Termin nadsyłania zgłoszeń upływ w przededniu „Nauki i Biznesu – wzajemnych inspiracji”. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc proponujemy nie zwlekać z zapisami, a te odbywają się drogą mailową. Zgłoszenia należy kierować na adres: k.blasinska@investin.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.