Nadchodzi Startup Your Weekend vol. 11

19 Sty

Strefa Startup Gdynia działająca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym nie zwalnia tempa w 2015 roku. Podczas najbliższej odsłony spotkania Startup Your Weekend, które odbędzie się już 23 stycznia, jego uczestniczy przekonają się, że projektowanie usług (ang. service design) to nie marketingowy chwyt, a prawdziwa rewolucja. 

23 stycznia w godzinach od 17:30 do 21:00 zarezerwujcie czas, zaproście znajomych i zamieńcie ciemny, styczniowy wieczór na kreatywną burzę mózgów w Strefie Startup Gdynia! – zachęca do udziału w panelu Barbara Betlejewska z PPNT w Gdyni. Tematem przewodnim panelu będzie service design.

Organizatorzy stawiają tezę, że dobrze zaprojektowane usługi potrafią diametralnie zmienić jakość życia oraz że niewielkie modyfikacje i wychodzenie poza utarte schematy na etapie projektu mogą zaowocować widocznymi zmianami w komforcie użytkowania produktu. Uczestnicy spotkania przekonają się o tym na konkretnych przykładach. Obejrzą m.in.: wystąpienia z konferencji Global Service Design i zobaczą, jak dobrze zaprojektowane usługi mogą zmienić los więźniów, społeczności azjatyckich rybaków czy mieszkańców zanieczyszczonych miast.

Po zapewnionej przez wystąpienia pokaźnej dawce inspiracji przyjdzie kolej na warsztat. Uczestnicy wezmą sprawy w swoje ręce i zasmakują procesu projektowania usług. Będą prototypować rozwiązania mające szansę zmienić świat. Wykorzystają przy tym klocki LEGO, łącząc gimnastykę umysłu z doskonałą zabawą i networkingiem. Realizacja zadań nie będzie wymagała żadnej specjalistycznej wiedzy, a tylko pobudzenia twórczych umiejętności.

Do tematu projektowania i odpowiedzialności, jaka ciąży na projektancie, wprowadzi Paweł Nowak – Lead UX Designer w firmie Future Processing. Paweł od ponad 5 lat związany jest z branżą User Experience. Jest pomysłodawcą i organizatorem konferencji WUD Silesia. W wolnych chwilach angażuje się w projekty społeczne, prowadzi szkolenia, wykłada i bloguje.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja poprzez stronę internetową

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.