Mobilna rewolucja dla kierowców – Autoplug.in z nominacją do Startup’u Roku 2014!

31 Mar

Już po raz trzeci, przedsiębiorcy i innowacyjne firmy spotkały się w Business Link Trójmiasto na wydarzeniu z cyklu Business Mixer. W piątek, 28 marca podczas cyklicznego przedsięwzięcia organizowanego przez akcelerator biznesu Business Link Trójmiasto projekt Autoplug.in otrzymał tytuł Startup’u Miesiąca, nominację do Startup’u Roku 2014 oraz możliwość wyjazdu do Doliny Krzemowej w ramach programu Ready To Go.

O tytuł Startup’u Miesiąca konkurowały trzy młode firmy. Konkurs wygrał startup Autoplug.in, który stworzył innowacyjną, mobilną aplikację dla kierowców. System poprzez połączenie ze specjalnym portem OBD Autoplug’a, przekazuje z samochodu do smartphone’a wszystkie informacje o stanie pojazdu. – Autoplug.in powstał z pasji do samochodów, doświadczenia, oraz chęci pomocy kierowcom w zrozumieniu ich pojazdów. Dla wielu ludzi samochody to „czarna magia”, nie wiedzą kiedy i jak je serwisować, co oznaczają różne ikonki na desce rozdzielczej oraz co należy zrobić, aby auto służyło przez wiele lat, bez żadnych problemów. Rozwiązaliśmy te problemy – mówi Grzegorz Gwiazdowski, twórca aplikacji Autoplug.in. System kontroluje nieustannie komputer samochodu w poszukiwaniu błędów i bezpośrednio przekazuje je kierowcy. Ponadto, umożliwia pełne prowadzenie książki serwisowej w aplikacji, monitoruje wszystkie koszty związane z samochodem oraz przejechane trasy. Innowacją jest również system Crash Alert, “czarna skrzynka” pojazdu, która w momencie wypadku poda pozycję pojazdu bliskim. Wyprzedzamy w ten sposób plany Komisji Europejskiej, która takie rozwiązanie chce wprowadzić jako obowiązkowe od końca roku 2015 w każdym nowym samochodzie – dodaje Grzegorz Gwiazdowski.

Prezentacja startup’u Autoplug.in - fot. We Love Photo
Prezentacja startup’u Autoplug.in – fot. We Love Photo

Startupem, który również zaprezentował się podczas Business Mixer’a był SentiOne – profesjonalne narzędzie do monitorowanie treści w Internecie. Dzięki niemu, użytkownicy mają możliwość uzyskania informacji na temat publikacji, jakie ukazują się w sieci na temat ich firmy, marki lub produktu. Przed uczestnikami Business Mixera pokazała się także firma Insalgo, której innowacyjny pomysł Aidlab ma na nowo zdefiniować pojęcie opieki medycznej. Jest to urządzenie, które bezinwazyjnie zbiera pięć pomiarów medycznych – tętno, nasycenie krwi tlenem, poziom glukozy, wagi oraz tkanki tłuszczowej. Przetwarza dane i wyświetla je na urządzeniach moblinych. Dodatkowo, historia pomiarów może posłużyć lekarzowi do oceny stanu pacjenta przy chorobach o większym stopniu złożoności.

W wydarzeniu wziął udział gość specjalny, Lech Kaniuk,  przedsiębiorca, współtwórca i CEO Pizzaportal.pl, największego i najszybciej rozwijającego się serwisu umożliwiającego zamawianie dań online. Gość wydarzenia w swoim wystąpieniu opowiedział o początkach swojej kariery oraz firmy, którą otworzył najpierw w Szwecji, a następnie kontynuował ekspansję w kolejnych krajach, aby dotrzeć do Polski w 2009 roku. Aktualnie serwis Pizzaportal.pl, skupia oferty ponad 2500 restauracji z blisko 400 miejsc w całym kraju. Lech Kaniuk przekazał uczestnikom najlepsze praktyki prowadzenia biznesu z sukcesem, a także opowiedział jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych oraz udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania widowni. Piątkowe wydarzenie uświetnili również managerowie wszystkich Business Linków w Polsce oraz Dariusz Żuk – Prezes i współtwórca Polski Przedsiębiorczej.

Gratulacje składane zwycięskiemu startup’owi Autoplug.in - fot. We Love Photo
Gratulacje składane zwycięskiemu startup’owi Autoplug.in – fot. We Love Photo

Część oficjalna zakończona została wręczeniem nagród. Poza otrzymanymi tytułami zwycięzca otrzymał możliwość wyjazdu do Doliny Krzemowej, który zapewnia Polska Przedsiębiorcza w ramach programu Ready To Go, oraz strategię komunikacji w Social Media, którą przygotuje agencja z Gdańska, Insource Marketing & PR Agency. Przedstawiciele Polski Przedsiębiorczej wyróżnili dyplomem uznania Lecha Kaniuka za wkład i zaangażowanie w rozwój polskiej przedsiębiorczości, innowacyjności i start up’ów.

Business Mixer cieszył się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, studentów oraz młodych osób myśl rozpoczynających pracę nad swoimi biznesami. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do siedziby Business Link Trójmiasto, gdzie przewidziany był czas na networking i rozmowy w kuluarach, pozwalające nawiązać nowe kontakty biznesowe. – Business Link Trójmiasto to akcelerator rozwoju biznesu. Dostarczamy firmom niezbędne narzędzia i pomagamy z nich korzystać, aby mogły rozwijać się dużo szybciej. Na takich wydarzeniach jak Business Mixer dajemy startup’om szansę zaprezentowania się szerokiej grupie osób oraz możliwość wyjazdu do Doliny Krzemowej – mówi Michał Nowak, manager Business Link Trójmiasto.

Źródło: informacja prasowa

***

Czym jest Business Mixer?

Business Mixer to cykl spotkań organizowany w AIP Business Link, którego celem jest wyłonienie ze społeczności Polski Przedsiębiorczej Startup’u Roku. Podczas każdego wydarzenia spośród prezentujących się młodych firm wybierana jest najlepsza, która otrzymuje tytuł Startup’u Miesiąca wraz z nominacją do tytułu Startup’u Roku, aby w finale rywalizować o wygraną oraz wyjazd do jednej z międzynarodowych ambasad AIP Business Link – w Chinach, Dolinie Krzemowej lub Wielkiej Brytanii. Raz w roku organizowane jest wydarzenie pod nazwą Grow Up Start Up, które jest pierwszym, największym i otwartym Kongresem Startupów. Wydarzenie to umożliwia przedsiębiorcom spotkanie z Gośćmi Specjalnymi światowego formatu oraz zdobycie tytułu Startup Roku.

Fot.tyt.: We Love Photo – Uczestnicy Business Mixera w Olivia Business Center i wystąpienie Gościa Specjalnego Lecha Kaniuka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.