Młodzi programiści zmieniają świat na lepsze

3 Paź

Już 5 października ruszy IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes dla uczniów szkół średnich.

Szkoły średnie z całej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania będą rywalizowały, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne. – To już 4 edycja konkursu, który od 2016 realizujemy we współpracy z SAP SE i który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. W zeszłym roku w zmaganiach brało udział 615 młodych programistów. Cieszy nas takie zainteresowanie, ponieważ nie tylko chcemy w ten sposób popularyzować naukę programowania, ale także społeczne zaangażowanie młodych osób – mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0, organizatora konkursu.

Na czym polega hackathon online? – Co roku zespoły młodych programistów ze szkół w całej Polsce przez ponad dwa tygodnie tworzą aplikacje, związane z tematem przewodnim edycji. W poprzednich latach była to Grywalizacja, Smart City i Dane publiczne. Temat tegorocznej edycji ogłosimy w pierwszym dniu zmagań, czyli 5 października. Co ważne, prace konkursowe mogą być bardzo zalążkowe, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się dla nas fajny pomysł – wyjaśnia Łukasz Żyła. W tym roku pula nagród wynosi 10 tys. zł, dodatkowo przewidziano także nagrody dla nauczycieli prowadzących zwycięskie zespoły.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej hackheroes.pl, gdzie uczniowie oraz nauczyciele mogą do 10 października rejestrować zespoły. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest Fundacja Edukacja dla Demokracji. Patronat medialny nad konkursem objął Magazyn Programista.

Konkurs Hack Heroes to ciesząca się największą popularnością jedna z wielu inicjatyw realizowanych w ramach współpracy firmy SAP SE z Fundacją Media 3.0. Wspólne działania jednej z największych firm informatycznych na świecie w ramach strategii CSR z Fundacją Media 3.0 zostały nagrodzone wyróżnieniem w kategorii “Edukacja” tegorocznej edycji “Dobroczyńca roku”.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.