„Miłość na zakręcie”. SWPS zaprasza na szkolenie

30 Cze

Szkolenie skierowane nie tylko do terapeutów, psychologów ale i każdego, kto będąc w związku ma wrażenie, że staje „na zakręcie” i nie wie, dokąd dalej iść i jaka ścieżka będzie tą właściwą, która pomoże rozwiązać nierozwiązywalne.

Jak pomóc parom, których związek znalazł się na zakręcie? Jaką formę pomocy zaproponować w sytuacji kryzysu? Psychoterapię a może mediację?

Co jest ważne w profesjonalnej pracy terapeutycznej par i w profesjonalnej pracy mediatora rodzinnego?

Terapeuta i mediator powinni potrafić skoncentrować się nie tylko na emocjach ale i na rzeczowym opracowaniu konfliktów w związku.

Formuła warsztatów pozwoli uczestnikom na odświeżenie wiedzy fachowej ze swojej dziedziny i na zgłębienie wiedzy z dziedziny pokrewnej – terapeuci poznają tajniki mediacji, mediatorzy poznają pracę terapeuty.

Podczas szkolenia uczestnicy skupią się na:

• profesjonalnej pracy z obiema płaszczyznami związku: miłością i partnerstwem,

• podstawowych elementach mediacji i terapii par,

• terapeuci uzupełnią wiedzę o mediacji, a mediatorzy o terapii

• profesjonalnej pomocy w budowaniu dobrego związku, jako wspólnego założenia w pracy terapeuty i mediatora

• etapach i budowaniu związku od początku do końca..

Szkolenie prowadzą:

Heiner Krabbe – psycholog, psychoterapeuta i mediator rodzinny, mediator BAFM, wykładowca i trener. Założyciel Instytutu Kształcenia Mediatorów Mediationswerkstatt Münster. Prowadzi szkolenia i seminaria dla pracowników ośrodków psychologicznych, socjalnych, sędziów, prawników i adwokatów w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Polsce. Autor książek „Rozwód bez sędziego”, „Mediacja rodzinna i dziecko” oraz licznych artykułów i wielu publikacji na temat mediacji okołorozwodowej

Agnieszka Beckschulte-Sibilak – germanistka, mediatorka, tłumaczka, przewodnicząca zarządu Polsko-Niemieckiego Centrum Mediacji w Münster.

Szkolenie odbędzie się w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, ul. Polna 16/20, 81-745 Sopot, w dniach 8 i 9 lipca 2014 roku w godzinach od 9.30 do 17.30.

Koszt szkolenia: Opłata: 480 zł / osoba*
*10% zniżki dla studentów i absolwentów SWPS

Zgłoszenia na szkolenie proszę kierować na adres: mmiszewska@swps.edu.pl oraz pod nr tel. 58 721 46 11

Źródło fot.tyt. flickr.com/chrispreen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.