Miejmy odwagę żeby robić to, co chcemy. Po spotkaniu przedsiębiorczych kobiet

1 Gru

W ubiegły czwartek w Olivii Business Centre odbyła się konferencja Przedsiębiorczej Kobiety – inicjatywy młodych, przedsiębiorczych studentek ze Studenckiego Forum Business Centre Club. Ostatnie w tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem Projekt SUKCES! Prelegentkami były kobiety, które swoją postawą inspirują do działania.

Spotkanie otworzyła prezentacja dwóch, młodych businesswoman – Lizy Petruczynik oraz Dagmary Rapińczuk. Obie są pełnymi pasji i zaangażowania studentkami architektury, które postanowiły założyć własną firmę. Ich dzieckiem jest studio projektowe Dotzajn, zajmujące się kreowaniem wystroju wnętrz. Liza i Dagmara opowiadały o kulisach swojej pracy, o czynnikach niezbędnych do odniesienia sukcesu. Kluczową sprawą, wg nich, jest zarządzanie czasem i rozsądne planowanie każdego dnia. – Będąc businesswoman musimy być elastyczne i pełne zaangażowania oraz wiary w to, co robimy. Pomimo upartego dążenia do celu, nie możemy rezygnować z siebie. W ciągu zabieganego dnia powinnyśmy znaleźć przynajmniej 15 minut dla siebie – mówią.

Dagmara Rapińczuk i Liza Petruczynik - fot. Mateusz Dębowski
Dagmara Rapińczuk i Liza Petruczynik – fot. Mateusz Dębowski

Kolejną prelegentką była Patrycja Bronk, kobieta silna i niezależna, właścicielka marki Pralines oraz firmy Alternativva. Nie boi się wyzwań, pracowała wcześniej jako au pair we Francji, organizowała English Summer Camp oraz pracowała na stanowisku project managera. Według Patrycji kluczem do odniesienia sukcesu jest złamanie wewnętrznych schematów myślowych oraz otworzenie szuflady z marzeniami. Jej marzeniem było projektowanie ubranek dla dzieci, jednak odkładała to na później, ponieważ obrała bardziej praktyczny kierunek pracy. Po zebranych doświadczeniach postanowiła spełnić swoje marzenia i założyć własną firmę.

Patrycja Bronk i Magda Koszper - fot. Mateusz Dębowski
Patrycja Bronk i Magda Koszper – fot. Mateusz Dębowski

– Nigdy nie widziałam siebie bardziej szczęśliwą – stwierdziła Patrycja Bronk, spoglądając na zdjęcie z tegorocznego pokazu mody z udziałem jej kolekcji.

Po sesji networkingowej wystąpiła ostatnia prelegentka – Izabela Disterheft. Na co dzień jako dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego wspiera młodych przedsiębiorców i jest odpowiedzialna za funkcjonowanie innowacyjnych firm. Izabela Disterheft opowiadała o tym czym jest sukces oraz jak mieć to, czego się chce. Potrzebne jest 100 kg wiary w siebie, garść własnych marzeń oraz szczypta zdolności. Sukces jest podróżą do wymarzonego celu, kiedy podążamy odpowiednią ścieżką, rzeczy same się dzieją. Kluczową sprawą jest profesjonalizm, który rodzi jakość.

Izabela Disterheft - fot. Mateusz Dębowski
Izabela Disterheft – fot. Mateusz Dębowski

– Jesteś ważna, wyjątkowa, silna i piękna – tymi słowami Izabela Disterheft zakończyła swoje wystąpienie.

Konferencję zwieńczyło wręczenie nagród oraz niespodzianek od partnerów spotkania i kolejny networking.

Fot. Mateusz Dębowski
Fot. Mateusz Dębowski

A przy okazji apel. Jeśli rejestrujecie się na jakiekolwiek wydarzenie, a nie możecie przybyć, to poinformujcie o tym organizatorów. Nie zabierajcie miejsc tym, którzy chcieliby się na spotkanie wybrać, a już nie mają takiej możliwości.

Fot.tyt.: Adrian Chudek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.