Medionalia już wkrótce!

15 Lis

Interesujesz się dziennikarstwem? Działasz w mediach studenckich? A może jeszcze nigdy nie miałeś odwagi spróbować swoich sił w tej dziedzinie? Jeśli tak, to ta konferencja jest dla ciebie! 23 i 24 listopada na Politechnice Gdańskiej odbędzie się ogólnopolska konferencja Medionalia.

Będzie to okazja do udoskonalenia swojego warsztatu dziennikarskiego poprzez liczne debaty, seminaria i warsztaty. Organizatorzy pragną obalić również mit, że media to obszar pracy jedynie dla osób po studiach dziennikarskich, dlatego już po raz czwarty konferencja odbywa się właśnie na Politechnice Gdańskiej.

Cel Medionaliów to:

  • Rozwój – poszerzanie indywidualnego warsztatu
  • Doświadczenie – spojrzenie na dziennikarstwo z innej perspektywy
  • Integracja – utrzymanie kontaktu między uczestnikami konferencji

W tym roku konferencja rozpocznie się debatami: „Kto rządzi mediami” i „Przyszłość dziennikarstwa – kierunki zmian”, następnie odbędą się warsztaty dziennikarskie, telewizyjne, fotograficzne i PR-u. W niedzielę natomiast, podjęte zostaną tematy: „Etyka zawodu – Super Ekspres rozbrojony”, „Jak prowadzić niszową gazetę i zwiększyć swój zasięg” oraz „Dziennikarz czy bloger”.

Prelegentami konferencji będą m.in. Jan Kreft (medioznawca), Włodzimierz Machnikowski (Radio Gdańsk), Dominik Werner (Gazeta Wyborcza), Wojciech Boros (Kwartalnik Artystyczny „Bliza”), Wojciech Suleciński (TVP Gdańsk) czy Maciej Moskwa (Freelance Photographer).

Udział w konferencji jest bezpłatny. Na wykłady obowiązuje wstęp wolny, na warsztaty konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie https://medionalia2013.konfeo.com/.

medio
Szczegółowy program konferencji znajdziecie na stronie medionalia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.