Medionalia 2014. Powrót do rzetelnego dziennikarstwa

4 Lis

W dniach 7-9.11.2014 roku odbędą się Medionalia, czyli konferencja studencka skierowana do odbiorców mediów. Tegoroczna edycja została nazwana „Powrót do źródła”, ponieważ prelegenci przybliżą ciągle aktualny temat – rzetelność i uczciwość mediów w XXI wieku.

Konferencję otworzy Piotr Mieśnik, autor książki „Wyznania hieny”. Start o godzinie 18:00, 7 listopada w Bibliotece Manhattan we Wrzeszczu

8 listopada Medionalia przeniosą się na teren Politechniki Gdańskiej. O godzinie 9:00 rozpoczną się debaty z udziałem znanych ludzi mediów, wśród prelegentów m.in.  Andrzej Skworz (redaktor naczelny Press), Adam Hlebowicz (redaktor naczelny Radio Plus), Dariusz Szreter (DB), Jacek Naliwajek (Radio Gdańsk) oraz Marek Twaróg (redaktor naczelny Dziennika Zachodniego). Po debatach została zaplanowana sesja networkingowa.

O godzinie 15:00 rozpoczną się warsztaty dziennikarskie, telewizyjne, fotograficzne oraz redaktorskie. Wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. dr Sławomir Czalej, Anna Iwanowska oraz Damian Muszyński. O godzinie 19:00 Instytut Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na występ grupy improwizacyjnej GIT.

9 listopada w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku odbędą się seminaria . O godzinie 10:00 rozpocznie się wykład Jakuba Szymczuka – „Siła obrazu”. Mariusz Kowalewski przedstawi „Walkę o prawdę” o 11:00. Konferencję zakończy wykład Adama Kasprzyka – „Sposób na rozmówcę”.

Zapisy na konferencję trwają do 5 listopada.
medionaliaplakat

                                    >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Źródło fot.: facebook.com/medionalia/photos_stream

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.