Lekcje Otwarte w gimnazjum Thinking Zone powstającym na terenie OBC

18 Lut

Na to wydarzenie czekało wielu rodziców i wiele dzieci. W poniedziałek 23 lutego 2015 r. odbędą się pierwsze Lekcje Otwarte w powstającym na terenie Olivia Business Centre gimnazjum Thinking Zone. Szkoła ta będzie kładła nacisk na m.in. rozwój krytycznego myślenia, pracę w grupie i nieszablonowe rozwiązywanie problemów.

Rozpoczynamy intensywne przygotowania do rozpoczęcia działalności gimnazjum w Olivia Business Centre. Pierwszym ważnym wydarzeniem będą Lekcje Otwarte, podczas których rodzice i dzieci przekonają się, że zajęcia w naszej szkole będą wyglądały zupełnie inaczej niż w tradycyjnej szkole – mówi Maciej Winiarek, współzałożyciel Niepublicznego Gimnazjum „Thinking Zone”.

W programie dydaktycznym i filozofii działania Thinking Zone, które rozpocznie regularne zajęcia we wrześniu 2015 r., deklaruje nastawienie na intelektualne potrzeby ucznia, tworzenie wiedzy i rozwijanie m.in. zdolności krytycznego myślenia, pomysłowości czy przedsiębiorczości.

Podczas zaplanowanego na poniedziałek 23 lutego 2015 r. dnia otwartego poprowadzone zostaną dwie lekcje warsztatowe. Będą mogły w nich uczestniczyć dzieci (i rodzice – jako obserwatorzy) zapisane wcześniej za pośrednictwem formularza.

Lekcje Otwarte kierowane są do dzieci w wieku 12 lat (6. klasa szkoły podstawowej) i 13 lat (1. klasa gimnazjum). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc – ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego 2015 r.

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.