KREOgeneracja 2015

16 Cze

20 czerwca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się III Ogólnopolska Rodzinna Konferencja KREOgeneracja 2015. Organizatorami wydarzenia są Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB i Wydział Nauk Społecznych UG – Koło Naukowe Socjokolektiv. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Zdolni&kreatywni… i co dalej?”.

W programie konferencji przewidziane są warsztaty kreatywności, nauczycieli i studentów, panel dyskusyjny dla młodzieży i dorosłych oraz międzypokoleniowy warsztat dla dzieci i rodziców.

Ideą tegorocznej KREOgeneracji jest ukazanie, jak doskonalenie talentów i zdolności wpływa na losy młodych ludzi. Wydarzenie jest także okazją do świętowania jubileuszu 20 lat istnienia Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB. Z tej okazji na spotkanie z uczestnikami konferencji przybędą liczni absolwenci Ośrodka – osoby, które pozwoliły w życiu poprowadzić się pasji. Wielu z nich zostało finalistami Odysei Umysłu w ciągu 20 lat działalności DAMBu. Będzie to jeden z największych zjazdów mistrzów świata Odysei Umysłu. W programie konferencji m.in. występ tegorocznych medalistów.

W konferencji udział wezmą paneliści – kreatywni ludzie, do których pasji zaliczają się sztuka, nauka, technika, psychologia i podróże. Wyjątkowo interesującym punktem programu będzie wykład pt. „Kreatywny Mózg”. Wygłosi go dr Wojciech Glac – adiunkt w Pracowni Neurobiologii Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka UG, organizator Dni Mózgu w Trójmieście, laureat Nagrody „Nauczyciel Roku” Uniwersytetu Gdańskiego im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza.

Na dzieci podczas czekają „Strefy kreatywnych działań”, w ramach których, wraz z Polską Akademią Dzieci, EduParkiem i członkami Odysei Umysłu, mali odkrywcy zostaną zabrani w podróż ku ich marzeniom i doświadczą różnorodnych sposobów realizowania swych zdolności i pasji.

Wydarzeniu towarzyszy II edycja konkursu Kreatywny Nauczyciel, w którym biorą udział nominowani przez dzieci i młodzież pedagodzy. Celem konkursu jest wyróżnienie nauczyciela, który na co dzień reprezentuje kreatywny styl nauczania: zaraża pasją i entuzjazmem, inspiruje, stawia wyzwania i pobudza do myślenia.

Podczas KREOgeneracji trzech uczestników konkursu, którzy zakwalifikowali się do finału na podstawie internetowego głosowania i decyzji Komisji Konkursu, stoczy „twórczy pojedynek” na Ringu Kreatywności, spontanicznie wykonując przed publicznością konkretne zadanie.

kreo

Poprzednie edycje KREOgeneracji dotyczyły sposobów odkrywania talentów i pracy służącej rozwijaniu kreatywności. Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna konferencja ukazać ma konkretne efekty pracy ze zdolnymi – między innymi na przykładzie absolwentów OTP DAMB.

Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB powstał w 1995 r. z inicjatywy rodziców, poszukujących ciekawych zajęć pozalekcyjnych dla swoich dzieci. Od 20 lat odkrywa talenty, organizując zajęcia grupowe i warsztaty kreatywności dla dzieci i młodzieży. Drużyny, prowadzone przez kadrę trenerską Ośrodka, startują w ogólnoświatowym konkursie Odysei Umysłu, odnosząc liczne sukcesy – wielokrotne mistrzostwa i wicemistrzostwa świata. Oferta DAMBu obejmuje również szkolenia dla firm, nauczycieli i rodziców, a także EEG Biofeedback – innowacyjną metodę służącą poprawie efektywności mózgu.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.