Kreatywny wieczór Wenusjanek i ich mam

2 Cze

Druga konferencja Wenusjanek w Trójmieście miała miejsce 26 maja w hotelu Mera SPA w Sopocie. Wyjątkowa data nadała spotkaniu niepowtarzalny charakter. „Kreatywny wieczór z mamą” – takie hasło towarzyszyło zebranym paniom podczas spotkania w Dniu Matki.

Jeszcze przed 18:00 sala zaczęła wypełniać się uśmiechniętymi paniami, które niezwłocznie przystąpiły do integracji, a to wszystko przy muzyce skrzypiec i wiolonczeli, duetu znanego jako Harmonia Dźwięku, który umilał czas oczekiwania.

Początek spotkania to tematyka modowa. Anita Kijanka, pomysłodawczyni Wenusjanek, rozmawiała z Małgorzatą Taranko, Brand Manager w firmie odzieżowej Taranko, m. in. o tym jak tworzył się rodzinny biznes, jakie plusy i minusy posiada praca w tego rodzaju firmie, a podczas praktycznej części występu panie dowiedziały się jak tworzyć ciekawe, minimalistyczne stroje, jak dobierać dodatki, co i w jakich kolorach najlepiej ubrać na wesele w tym sezonie oraz o tym, czy szorty wypada nosić każdemu i na każdą okazję.

Polski producent bielizny, firma Alles, reprezentowana przez Małgorzatę Nowakowską, Manager ds. Promocji Produktu, to kolejny gość konferencji. Prelegentka energetycznie i z humorem objaśniła konkretne zasady dobierania biustonoszy w różnym wieku, a Monika Słowińska, autorka projektu Piersi w SPA, angażując panie w nietypowy sposób, zmotywowała je do stosowania profilaktyki i samobadania biustu.

Kolejnym gościem była Karolina Janik, właścicielka i dyrektor zarządzająca firmy Personal PR oferującej kompleksowe działania z zakresu komunikacji marketingowej, pomysłodawczyni i organizatorka Social Media Convent, konferencji dotyczącej branży marketingowej i social media, a prywatnie spełniona żona i mama trójki dzieci. Koordynatorka projektu, Katarzyna Sempołowicz-Lipska, w rozmowie z Karoliną dowiedziała się, jakich cech charakteru potrzeba do pogodzenia życia prywatnego z trybem pracy przedsiębiorcy, jak radzić sobie w chwilach zwątpienia, kiedy wracają myśli o powrocie na etat oraz jak zorganizować dzień pracy, aby mieć czas zarówno dla rodziny jak i dla siebie.

Jako ostatnia z prelegentek wystąpiła Ewa Kowalska, właścicielka serwisu iBedeker.pl dedykowanego turystom i miłośnikom Trójmiasta, prywatnie żona i mama czwórki dzieci. W rozmowie z Patrycją Bronk, koordynatorką projektu, dowcipnie opowiedziała osobistą historię zwrotnej kariery od inżyniera sanitarnego do dziennikarki obywatelskiej. Inspirowała do działania panie każdym wieku opowiadając o swojej miłości … do Internetu. Wyznała, że swoją aktywność w social media rozpoczęła po pięćdziesiątce i udowodniła, że nigdy nie jest za późno, by zacząć.

Fot. Desimar Studio Fotografii, fot. Maciej Bućko
Fot. Desimar Studio Fotografii, fot. Maciej Bućko

Kolejnym punktem programu była zabawa networkingowa specjalnie zaprojektowana przez organizatorki na to wydarzenie. Mamy, córki, ale także panie, które nie mogły w tym dniu przyjść z mamami, miały okazję poznać się i podzielić doświadczeniami nie tylko zawodowymi.

Od samego początku spotkania makijażystki marki Giorgio Armani z perfumerii Douglas oraz Mariola Hupert, właścicielka Studia Fotografii Desimar, prężnie działały. Chętnych pań do makijażowej metamorfozy nie brakowało, a kolejka mam i córek, które zapragnęły uwiecznić w kadrze Marioli wspólnie spędzone chwile nie miała końca.

Dodatkowymi atrakcjami wieczoru były także porady brafitterek, możliwość masażu dłoni woskiem sojowym z naturalnych świec BioSensual czy zakup poduch afirmacyjnych autorstwa Miau Design.

Spotkanie zakończyło się konkursem wizytówkowym, w którym panie mogły wygrać m.in. zestaw bielizny firmy Alles, vouchery na makijaż od firmy Bikor, zestawy kosmetyków firmy Dax Cosmetics, akcesoria od Penny Black czy Taranko.

Fot. Desimar Studio Fotografii, fot. Maciej Bućko
Fot. Desimar Studio Fotografii, fot. Maciej Bućko

Kolejna oficjalna konferencja Wenusjanek, planowana jest na wrzesień, jednak organizatorki zapraszają na mniej formalne, ale równie atrakcyjne spotkania. Najbliższe odbędzie się w czerwcu. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Organizatorem Wenusjanek jest firma Com Creation, zaś partnerem organizacyjnym – firma Alternativva.

Aby dołączyć do grona trójmiejskich Wenusjanek, należy wysłać maila z odpowiedzią na pytanie, dlaczego chce się zostać częścią tej społeczności, na jeden z poniższych adresów:
patrycja.bronk@wenusjanki.com.pl lub katarzyna.sempolowicz@wenusjanki.com.pl

Źródło: informacja prasowa

Fot. Desimar Studio Fotografii, fot. Maciej Bućko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.