Komputery, karotki i kawa, czyli powrót Coffitivity

2 Mar

Chcesz wiedzieć, co mają wspólnego marchewki z programowaniem? Przyjdź na pierwsze w tym roku Coffitivity – trójmiejski networking dla przedsiębiorczych i kreatywnych, który odbędzie się 9 marca w nowoczesnych wnętrzach Sopoteki, czyli filii Biblioteki Sopockiej w nowym kompleksie dworcowym. Będzie o tworzeniu wyjątkowej na międzynarodową skalę marki, kobietach w IT i społecznej odpowiedzialności w biznesie.

Coffitivity to cykl adresowany do osób kreatywnych i przedsiębiorczych, gotowych na inspirujący networking przy dobrej kawie. Pierwsze w tym roku Coffitivity #10 odbędzie się pod hasłem: Go Carrots, czyli jak zbudować markę o międzynarodowym zasięgu. Wydarzenie jak zawsze organizuje trójmiejskie Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot.

Dlaczego warto?
Choć nie tak dawno serwis BBC donosił o wynikach badań amerykańskich naukowców udowadniających, że kobiety są lepszymi programistami, to według danych europejskich w środowisku kodujących stanowią one zaledwie 9%. Stosunkowo niski odsetek pań w profesjonalnym środowisku IT potwierdza również poziom zatrudnienia w międzynarodowych korporacjach takich jak Facebook i Google, gdzie w ubiegłym roku w grupie pracowników wsparcia technicznego było ich odpowiednio 16% i 18%. Tymczasem programowanie to język przyszłości i kompetencja, którą warto rozwijać zarówno z myślą o rozwoju zawodowym jak i hobbystycznie. Jak zatem przyciągać dziewczyny do IT i zachęcać je do nauki kodowania? W jaki sposób można je wspierać, motywować i pokazywać im możliwości rozwoju i zatrudnienia w świecie nowych technologii?

Na pierwszym w tym roku Coffitivity, gość specjalny – Kamila Sidor, współzałożycielka organizacji Geek Girls Carrots działającej na rzecz kobiet w IT – podzieli się historią pomysłu na warsztaty programistyczne dla dziewczyn, który przerodził się w społecznie odpowiedzialną markę z misją realizowaną przez blisko 30 000 osób w 13 krajach i 31 miastach. Opowie też jak, organizując spotkania barcampowe i zajęcia nauki programowania, można budować wzorce do naśladowania i sprawiać, że dziewczynki marzą już nie tylko o karierach modelek i aktorek, ale o tym, by zostać programistkami i zakładać start–upy.

Program spotkania:
18:00 Coffitivity #10 intro
18:15 Kamila Sidor o budowaniu międzynarodowej marki i społecznie odpowiedzialnych projektach
od 19:00 Networking

Gość specjalny:
Kamila Sidor – przedsiębiorca społeczny, mówczyni, współtwórczyni globalnej społeczności Geek Girls Carrots i trenerka przemawiania publicznego w Speaking Carrots. W 2011 została inwestorem w start–upie technologicznym Motivapps. Trzy lata później wybrano ją do grupy 25 młodych liderów przez magazyn „Teraz Polska” i znalazła się na liście liderów innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej – „New Europe 100”. Po godzinach uprawia jogę, medytuje, czyta książki i podróżuje.

Kiedy? 9 marca 2016 r. (środa), godz. 18:00
Gdzie? Sopoteka – galeria kultury multimedialnej, ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot

Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #10 należy zarejestrować się na: www.coffitivity10.eventbrite.com Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

                         >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Jak zawsze organizatorzy gwarantują networkingową atmosferę przy dobrej kawie i małym „co nieco” – tym razem w nowoczesnej przestrzeni Sopoteki – galerii kultury multimedialnej, w nowym kompleksie dworcowym, oczywiście w Sopocie.

Warto pamiętać o zabraniu wizytówek, bo wśród uczestników spotkania rozlosowana zostanie niespodzianka.

***

O Coffitivity:
Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania nowych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.