Kolejni programiści przeszkoleni – II trójmiejska edycja projektu CODE 2.0 zakończona sukcesem

7 Kwi

Mini-gala CODE 2.0 już za nami. W ostatni wtorek marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyło się spotkanie kończące część teoretyczną II edycji projektu CODE 2.0 w Trójmieście, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych. Przedsięwzięcie wspiera także Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni.

CODE 2.0 to program kształcenia pracowników dla branży ICT. W trakcie trwania 5-miesięcznego kursu 12 uczestników poznaje tajniki dotyczące zagadnień programistycznych z zakresu front-end development oraz back-end development. Dzięki temu, że zajęcia prowadzą doświadczeni szkoleniowcy a program kursu dopasowany jest do aktualnych potrzeb rynku pracy w branży IT, każdy uczestnik po ukończeniu zajęć gotowy jest do realizacji pierwszych projektów informatycznych. W ciągu 306 godzin szkoleń teoretycznych przyszli specjaliści poznają języki i technologie programowania, natomiast kolejne 344 godziny to okres przeznaczony na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce pod okiem ekspertów w firmach, które zdecydowały się wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

W projekcie biorą udział bezrobotni, którzy zostali przekwalifikowani na programistów. Zamiast 5 lat studiów szkolimy ich przez 5 miesięcy i wypuszczamy na rynek pracy. To druga edycja tego wydarzenia w Trójmieście, będzie ich jeszcze kilka w całym kraju. W tym roku mamy zamiar wyszkolić ponad setkę ludzi, którzy będą następnie gotowi do pracy w branży IT – powiedział na temat projektu Piotr Mazur, koordynator Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych.

Uczestnicy gali CODE 2.0 wraz z Piotrem Mazurem (po prawej)
Zespół Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych – fot. A. Banaszkiewicz

W czasie gali podsumowującej tegoroczną edycję CODE 2.0 przed uczestnikami zaprezentowali się przedstawiciele firm, które w tym roku postanowiły zaangażować się w projekt. Słuchacze mieli okazję zapoznać się z warunkami pracy w takich przedsiębiorstwach jak Speednet, Let’s Deliver, Ansta, Foreto, Sii oraz Volanto. Następnie uczestnicy projektu mogli bezpośrednio porozmawiać z reprezentantami firm, którzy dzięki temu mieli możliwość osobiście zweryfikować ich kompetencje. Po zakończeniu oficjalnej części gali pracownicy wyżej wymienionych przedsiębiorstw musieli zdecydować, z kim chcieliby współpracować w najbliższym czasie. Po trwających ponad godzinę, intensywnych rozmowach, prowadzonych pod czujnym okiem koordynatora projektu Aliny Boczoń, udało się dojść do porozumienia między rekruterami. Wybrali oni ostatecznie swoich przyszłych praktykantów, którzy przez kolejne 2 miesiące będą mieli okazję poszerzać swoją wiedzę
z zakresu programowania i technologii informacyjnych już przy realizacji konkretnych projektów.

Trzymamy kciuki za tegorocznych uczestników, by po zakończeniu praktyki mogli kontynuować pracę w wymarzonych firmach i mamy nadzieję, że kolejne działania w ramach CODE 2.0 zakończą się nie mniejszym sukcesem – mówią Organizatorzy projektu.

Fot.tyt.: Anika Banaszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.